› bieżące
13:41 / 04.11.2013

Elbląska Policja podsumowuje akcję Znicz

Elbląska Policja podsumowuje akcję Znicz

fot. KMP Elbląg

To był wyjątkowy i bardzo pracowity weekend jeżeli chodzi o pracę Policji i pozostałych służb: żandarmerii wojskowej, straży granicznej, straży miejskiej. Działania związane z policyjną Akcja Znicz rozpoczęły się już od czwartku a zakończyły w niedzielę w nocy. W tym czasie policjanci byli w okolicach elbląskich cmentarzy, gdzie kierowali ruchem pojazdów i udrożniali skrzyżowania. Oprócz wymienionych służb pomagało im w tym 30 uczniów klasy mundurowej Zespołu Szkół Technicznych przy ul. Grottgera.

Gdy ruch przy cmentarzach malał, działania przeniosły się na drogi dojazdowe do miasta. To z kolei: kontrole drogowe, badanie trzeźwości kierujących oraz zatrzymywanie tych, którzy stwarzają zagrożenie przekraczając dozwoloną prędkość. Policjanci z ruchu drogowego skontrolowali łącznie 275 pojazdów. Ich kierowcy byli poddani badaniu trzeźwości.

Tylko w jednym z przypadków stwierdzono stan nietrzeźwości. Zatrzymaną była kobieta, która na jednej z ulic w Tolkmicku jechała rowerem. Zdarzenie miało miejsce 2 listopada a poddana badaniu na trzeźwość rowerzystka miała blisko 2 promile.

W ciągu 4 dni pracy nie wydarzył się na drogach w okolicach Elbląga żaden wypadek drogowy. Nie doszło także do żadnego poważnego zatamowania ruchu pojazdów. W całym województwie warmińsko-mazurskim nie było ani jednej śmiertelnej ofiary wypadku drogowego.

asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

 

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%