12:23 / 05.02.2013

Elbląska Prokuratura zbada sprawę dyskoteki przy ul. Grażyny

Elbląska Prokuratura zbada sprawę dyskoteki przy ul. Grażyny

fot. elblag.net

Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Olsztynie złożył w ubiegłym tygodniu do Prokuratury Rejonowej w Elblągu zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez właściciela dyskoteki Disco Imperiale. Do czas rozstrzygnięcia postępowania dyskoteka powinna być zamknięta. 


Jak informuje Leopold Ażgin, dyrektor Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w ubiegłym tygodniu sprawa związana z organizacją imprez przez właściciela Disco Imperiale trafiła do elbląskiej prokuratury.

- Konsekwencją naszych działań w tej sprawie było złożone w ubiegłym tygodniu zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Elblągu. Prokuratura musi zbadać czy doszło do naruszenia prawa przy organizacji imprez w pomieszczeniu zamkniętym. Prawdopodobnie za półtora tygodnia odbędzie się wizja lokalna. Prokuratura powinna też zbadać czy właściciel dyskoteki, organizując w budynku przy ul. Grażyny 2 imprezy, spełnił wszystkie formalności wymagane przy organizowaniu tego typu wydarzeń – mówi Leopold Ażgin. - W lokalu przy ul. Grażyny doszło do samowoli budowlanej. Inwestor, przystępując do prac budowlanych, złożył do elbląskiej delegatury Urzędu Wojewódzkiego jedynie zgłoszenie o zamiarze przeprowadzenia robót budowlanych. W odpowiedzi dostał sprzeciw i informację, jakie kroki powinien podjąć w celu uzyskania niezbędnych decyzji. Niestety inwestor nie wystąpił do nas o pozwolenie na zmianę użytkowania obiektu.

Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego dodaje, że właściciel obiektu, chcąc organizować imprezy, gdzie może przebywać minimum 500 osób, musi uzyskać specjalne zezwolenia. 

- To już jest impreza masowa i wymaga m.in. zezwolenia prezydenta miasta – mówi Leopold Ażgin.
Czy po uzyskaniu wszystkich zezwoleń dyskoteka znów może zacząć funkcjonować? Oczywiście, że tak, jednak Ażgin ostrzega właściciela, aby lokalu nie uruchamiał do czasu zakończenia całej procedury wyjaśniającej sprawę.

Disco Imperiale to lokal, który od dłuższego czasu reklamowany był, jako największa dyskoteka w mieście i regionie. Jego właściciel Marco Chocchieri, Włoch od kilku lat mieszkający w Elblągu, pozyskał w tym celu odpowiedniej wielkości pomieszczenia przy ul. Grażyny 2. Znajdujący się w okolicach ul. Browarnej i Mostu Unii Europejskiej lokal, do niedawna służył, jako magazyn firmy elektrycznej. Kilka tygodni temu został przerobiony na obiekt rozrywkowy. Dyskotekę hucznie otwarto 18 stycznia br. Jak relacjonował jeden z lokalnych portali internetowych, w kolejce do wejścia na dyskotekę ustawiło się tego dnia około dwóch tysięcy osób. Nie wszystkich jednak wpuszczono. Dzień później odbyła się kolejna impreza w lokalu. Do następnych dyskotek już nie doszło. Lokal został zamknięty. 

Do tej sprawy jeszcze wrócimy.

 

11
0
oceń tekst 11 głosów 100%

Powiązane artykuły

Samowola budowlana powodem zamknięcia dyskoteki przy ul. Grażyny?

01.02.2013 komentarzy 71

Zaledwie przez jeden weekend funkcjonowała największa w Elblągu dyskoteka – Disco Imperiale. Otwarty 18 stycznia br. przy ul. Grażyny lokal, został zamknięty...