› bieżące
11:50 / 26.05.2014

Elbląska Siatkarska Liga Jedynek

Elbląska Siatkarska Liga Jedynek

fot. nadesłane

W sobotę 24 maja 2014r. w godzinach 9.30 – 14.00 w Hali Sportowej Gimnazjum nr 9 w Elblągu przy ul. Browarnej odbył się ostatni, zaliczany do klasyfikacji generalnej, Ósmy Turniej w ramach SALWATOR KIDS VOLLEY LEAGUE – Elbląskiej Siatkarskiej Ligi Jedynek Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych. Organizatorem Ligi jest Parafialny Uczniowski Klub Sportowy SALWATOR Elbląg. Patronat Honorowy nad imprezą objął Pan Jerzy Wilk – Prezydent Miasta Elbląga.

SKVL to otwarty całoroczny cykl turniejów siatkarskich dla dzieci szkół podstawowych w grach singlowych. W rozgrywkach grają wspólnie dziewczęta i chłopcy. Turnieje organizowane są w okresie październik-czerwiec w soboty, raz w miesiącu. Do ligi może zgłosić się każde dziecko w dowolnym momencie. Nie są potrzebne licencje, karty zawodnicze itp. W rozgrywkach mogą startować dzieci trenujące w klubach sportowych lub szkołach, a także każde dziecko, które chce poznać siatkówkę i spróbować swoich sił na boisku siatkarskim. Celem ligi jest promocja piłki siatkowej, a także krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci, a także promocja Miasta Elbląg, Gimnazjum nr 9 w Elblągu oraz PUKS SALWATOR Elbląg.

W sobotnim turnieju wzięło udział 43 zawodników w czterech kategoriach wiekowych. Na sześciu boiskach rozegrano ponad 250 jednosetowych spotkań. W każdej kategorii wiekowej mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Wszystkie mecze były rozgrywane do 11 punktów (z wymaganą różnicą 2 punktów). Wiele meczy było bardzo zaciętych, gdzie o rozstrzygnięciu decydowała najmniejsza z możliwych przewag.

Wyniki końcowe w poszczególnych kategoriach:

rocznik 2001

1. Jakub Topolski – PUKS SALWATOR Elbląg

2. Adrianna Dziąbowska – MKS TRUSO Elbląg

3. Natalia Nowakowska – MKS TRUSO Elbląg

4. Damian Nadolski – PUKS SALWATOR Elbląg

5. Mateusz Murawski – IKS ATAK Elbląg

6. Zuzanna Cybulska – PUKS SALWATOR Elbląg

7. Julia Gerenc – PUKS SALWATOR Elbląg

8. Julia Nadrowska – SP 16 Elbląg

rocznik 2002

1. Wiktoria Florek – SP 16 Elbląg

2. Wiktoria Tobała – SP 25 Elbląg

3. Marta Krawczyk – SP 16 Elbląg

4. Ariadna Kowalska – MKS TRUSO Elbląg

5. Mateusz Plak – IKS ATAK Elbląg

6. Szymon Kijewski – PUKS SALWATOR Elbląg

7. Aleksander Banach – IKS ATAK Elbląg

8. Hubert Maczuga – PUKS SALWATOR Elbląg

9. Piotr Góralczyk – IKS ATAK Elbląg

10. Michał Lisiewski – SP 6 Elbląg

rocznik 2003

1. Adrian Gąsiorowski – SP 19 Elbląg

2. Igor Decyk – SP 19 Elbląg

3. Michał Żurawicki – SP 19 Elbląg

4. Michał Muszyński – SP 19 Elbląg

5. Justyna Pesta – PUKS SALWATOR Elbląg

6. Emilia Dziąbkowska – SP 25 Elbląg

7. Oliwia Sobczyńska – SP 19 Elbląg

8. Krystian Sikora – SP 19 Elbląg

9. Piotr Oziemkiewicz – PUKS SALWATOR Elbląg

10. Patryk Aletorowicz – SP 19 Elbląg

11. Hanna Gryciuk – PUKS SALWATOR Elbląg

12. Marcin Gałązka – PUKS SALWATOR Elbląg

rocznik 2004 i młodsi

1. Oliwier Woźnicki – SP 19 Elbląg

2. Wojciech Kaczmarzyk – SP 19 Elbląg

3. Michał Rożankowski – IKS ATAK Elbląg

4. Julia Łukaczyk – SP 19 Elbląg

5. Kamil Dobosz – IKS ATAK Elbląg

6. Patrycja Bochenek – PUKS SALWATOR Elbląg

7. Marcel Kańduła – IKS ATAK Elbląg

8. Szymon Patecki – IKS ATAK Elbląg

9. Oskar Woźny – IKS ATAK Elbląg

10. Anita Semkiw – SP 19 Elbląg

11. Wiktor Banach – SP 6 Elbląg

12. Maja Sobotowska – IKS ATAK Elbląg

13. Kornelia Raszewska – IKS ATAK Elbląg

Po zakończeniu wszystkich spotkań zawodnikom, którzy wygrali w swoich kategoriach wiekowych wręczono nagrody rzeczowe, a wśród wszystkich zawodników biorących udział w turnieju rozlosowano drobne upominki. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim sponsorom za ufundowanie nagród: Urzędowi Miasta Elbląga, E-LECLERC Elbląg, Hurtowni Materiałów Biurowych JUREX w Elblągu, EXCLUSIVE Sport Elbląg – Krzysztof Szopiński, AUTOCENTRUM s.c. – Tomasz Pawelec, Anna Wasilewska, Firmie FALCO s.j., Pizzerii La Capra – Fitness Club CALYPSO – Jacek Ledwosiński, Sklepowi Mabera Słodycze – Chemia z Niemiec, Elbląg ul. Niepodległości 89 oraz Hetmańska 8, Bankowi Spółdzielczemu w Sztumie.

Serdecznie dziękujemy zawodnikom za udział w turnieju, rodzicom za gorący doping, trenerom, rodzicom oraz nauczycielom wychowania fizycznego za zgłoszenie zawodników.

Już dziś zapraszamy na FINAŁ ligi, który odbędzie się 22 czerwca 2014r. Początek godz. 09.00, w programie m.in. Maraton Siatkarski z okazji 777-lecia Miasta Elbląga oraz Turniej Rodzinny. Przewidziano także mecz pomiędzy uczestnikami ligi z rocznika 2002 i 2001 oraz mecz gwiazd SKVL z organizatorami. Na zakończenie nastąpi uroczyste rozdanie pucharów i medali. Szczegóły na naszej stronie internetowej oraz na facebook’u. Zapisy do Maratonu Siatkarskiego oraz Turnieju Rodzinnego przyjmowane są do dnia 13.06.2014r.

Więcej informacji o lidze oraz wszystkie wyniki na stronie internetowej Klubu www.sites.google.com/site/salwatorelblag. Zdjęcia z zawodów dostępne na naszym profilu na facebook’u www.facebook.com/salwator.elblag

Marek Oziemkiewicz – PUKS SALWATOR Elbląg

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 5