› raporty
11:30 / 11.05.2018

Elbląska „siódemka” groźna dla życia i zdrowia oraz często kontrolowana

Elbląska „siódemka” groźna dla życia i zdrowia oraz często kontrolowana

Jedna z najgroźniejszych dla życia i zdrowia i najczęściej kontrolowanych dróg w Polsce przebiega w pobliżu Elbląga. Chodzi o drogę krajową nr 7 (DK7), która stanowi połączenie między Gdańskiem, Warszawą, Krakowem i przejściem granicznym ze Słowacją w Chyżnem. Przez województwo warmińsko-mazurskie przechodzi 155 km tej trasy.

Eksperci z systemu Yanosik zbadali wszystkie drogi krajowe na terenie Polski. Doszli do wniosku, że te, które policja „lubi” najbardziej w zdecydowanej większości przypadków pokrywają się z najbardziej wypadkowymi trasami w kraju. Okazało się, że „siódemka” należy do najniebezpieczniejszych i najczęściej kontorlowanych przez policję dróg w Polsce.

Jaka była metodologia przeprowadzonych badań? W celu wyliczenia najbardziej kontrolowanych dróg w Polsce specjaliści z Yanosika ogólną liczbę kontroli prędkości zgłoszonych na danej trasie przeliczyli na 1 km drogi. W ten sposób wybrali drogi, które przodują w  rankingu. Najczęściej kontrolowaną przez policję trasą w Polsce jest droga krajowa nr 1. W okresie 3,5 miesiąca użytkownicy systemu Yanosik zgłosili na niej ponad 21 kontroli prędkości na 1 km drogi. Na szóstym miejscu uplasowała się nasza „siódemka” (11,8 kontroli przypadających na 1 km w okresie od 1 stycznia do 15 kwietnia 2018 r.), przy czym do najczęściej kontrolowanych na tej trasie odcinków  należy m.in. ten położony między Elblągiem a Gdańskiem.

Aż 8 na 10 tras znalazło się zarówno w zestawieniu najbardziej niebezpiecznych dróg w Polsce, jak i w czołówce tras najczęściej kontrolowanych przez policję. Najniebezpieczniejszą okazała się droga krajowa nr 86. W okresie od 1 stycznia do 10 grudnia 2017 r. na 1 km tej drogi przypadło aż 52 wypadków! „Siódemka” w tym zastawieniu niestety znalazła się na wysokim, piątym miejscu. W cytowanym wyżej okresie na 1 km drogi przypadło tam 16 wypadków komunikacyjnych.

Więcej informacji: yanosik.pl

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%