› dzieci i rodzina
05:37 / 11.04.2018

Elbląski areszt pomaga dzieciom chorym na raka (+wideo)

Elbląski areszt pomaga dzieciom chorym na raka (+wideo)

fot. Areszt Śledczy w Elblągu

Mundur zobowiązuje do służby społeczeństwu i zachowań godnych, będących wzorem dla innych, dlatego też funkcjonariusze elbląskiego aresztu pospieszyli z pomocą dzieciom z gdańskiego hospicjum. Kliknij tutaj i obejrzyj wideo.

Pomysł był prosty i od serca. Terapeuci elbląskiego  oddziału terapeutycznego przygotowali projekty ozdób i upominków świątecznych na Święta Wielkanocne. Pieniążki uzyskane z ich sprzedaży zostały przeznaczone dla Hospicjum Pomorze Dzieciom w ramach projektu: "Świadkowie – Hospicjum To Też Życie". 
Wszystkie ozdoby zostały wykonane w ramach terapii zajęciowej osób pozbawionych wolności. 

Skazani bardzo chętnie uczestniczą w akcjach pomocowych. Czują się wtedy potrzebni. Wielu z nich wie czym jest choroba i jej nieodwracalne skutki. Wiedzą czym jest cierpienie i poczucie straty. Pomagając innym pomagają też w jakiś sposób sobie samym 

- mówi kpt. Katatrzyna Wojtyna terapeutka i kierownik oddziału terapeutycznego.


Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że jest u Państwa taka otwartość na ideę hospicyjną. Czuć niesamowitą atmosferę, świadomość potrzeb społecznych, kreatywność i ducha aktywności. Rękodzieło, które trafiło do Hospicjum bardzo nas ujęło. Bardzo precyzyjnie wykonane ozdoby świąteczne naprawdę nas wszystkich wzruszyły

- dziękuje funkcjonariuszom elbląskiego aresztu Ewa Liegman Prezes Zarządu Hospicjum Pomorze Dzieciom.

Odkąd uruchomiliśmy Akcję: "12,500 Tysiąca Aniołów" okazuje się, że wystarczy 8 złoty miesięcznie, aby zapewnić 1 godzinę kompleksowej opieki medycznej dla nieuleczalnie chorych dzieci. Anioły spotykamy również w takich osobach jak wy – komentuje Ewa Liegman.

Areszt Śledczy w Elblągu od wielu lat angażuje się w prace charytatywne i akcje pomocowe na rzecz lokalnego środowiska. Stałym elementem i metodą oddziaływań resocjalizacyjnych jest wspólpraca z elbląskim Hospicjum im. Aleksandry Gabrysiak, Domem Pomocy Społecznej Niezapominajka, czy Fundacją Końske Zdrowie. 

Kpt. Anna Downar 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%