› bieżące
11:25 / 05.06.2021

Elbląski eko rynek funkcjonuje od 29 maja

Elbląski eko rynek funkcjonuje od 29 maja

fot. Marcin Mongiałło

W sobotę, 29 maja 2021 r., zainaugurował działalność eko rynek w Elblągu (pod nazwą Elbląski Ekotarg). Jego inicjatorem Jest Ireneusz Otto Zander, który od kilku lat wytwarza własne wyroby w zgodzie z naturą, w oparciu o technologie ekologiczne (są to niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju mydła).

Rynek funkcjonuje w każdą sobotę od godziny 8:00 do 14:00 na zadaszonym placu należącym do Giełdy Elbląskiej (przy Alei Grunwaldzkiej 2). Osoby oferujące swoje ekologiczne produkty prowadzą handel na terenie oznaczonym żółtą taśmą. Zainteresowanie jest duże, szczególnie w godzinach porannych.

Co możemy kupić? Środki do czyszczenia wyprodukowane w oparciu o naturalne składniki (bez tzw. chemii), ciasta domowej roboty, ocet jabłkowy, czosnek niedźwiedzi, przytulanki – ręcznie szyte zabawki dla dzieci, kiszoną fasolkę szparagową (jak również inne kiszonki), szczypiorek, rzodkiewkę, sałatę (prosto z działki, bez chemii), maści z żywokostem; naturalny,domowy chleb; maści na żylaki wyprodukowane w oparciu o naturalne receptury i wiele innych produktów, które powstały w zgodzie z naturą.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%