› zagrożenia i utrudnienia
09:08 / 09.08.2018

Elbląski kierowca ZKM: w autobusie mam 45 stopni

Elbląski kierowca ZKM:  w autobusie mam 45 stopni

fot. meteo.elblag

Autorzy strony meteo.elblag wczoraj (8.08) przejechali się komunikacją miejską. Zmierzyli temperaturę w tramwaju linii nr 1, było 41 stopni. Natomiast nasz Czytelnik, kierowca autobusu miejskiego poinformował nas, że pracuje w temperaturze 45 stopni. 

W reakcji na teksty Elblag.Net o upałach nasi Czytelnicy podzieli się swoimi doświadczeniami. Najczęściej pisali kierowcy:

Jestem kierowcą komunikacji miejskiej. W autobusie mam 45 st.. C. ...Co pan na to panie Orzech (szef ZKM w Elblągu - red.)?

Czekamy na odpowiedź z Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu w sprawie problemów kierowców i pasażerów. 

Takie samo zdanie jak nasi Czytelnicy mieli autorzy strony meteo.elblag. Udali się na przejażdżkę komunikacją miejską z termometrem.

Na pierwszy rzut poszła linia nr 1 wystarczyło usiąść w słońcu, by wartości gwałtownie rosły i w zasadzie rosłyby dalej, ale postanowiliśmy zmienić miejsce, po prostu zrobiło się tam nie do zniesienia.
+41.1st.C  - gdybyśmy jechali dłużej zapewne wzrosła by do około 50, co najmniej dziwnym był fakt zamkniętego nawiewu w tylnej części omawianego tramwaju. Współczujemy tym, którzy zmuszeni byli jechać dalej.

Potem autorzy meteo.elblag zdecydowali się na najbardziej „uczęszczaną” linię nr 4. 

Zmierzyliśmy temperaturę w cieniu i, tu wielkiego zaskoczenia nie było. Oscylowała ona w granicy +35 +37.7st.C 

Wysiedli potem przy przy dworcu PKP:

Chcieliśmy bardzo podziękować za rozstawienie kurtyny wodnej, uratowało nas to przed przegrzaniem. 

Na tym jednak nie zakończyli podróży. Tylko z tramwaju przesiedli się na autobusy. 

Sauny nam było mało tak więc ruszyliśmy linią nr 13, a tu znów temperatury wzrosły do blisko +40st.C osiągając +39.4st.C uwaga, w cieniu… o godzinie 16.40. 

Jednak nie tylko była mierzona temperatura, ale poczyniono pewne obserwacje.

W tym wozie górne nawiewy również zostały zamknięte – krótkie pytanie? Czy pasażerowie mają się udusić? Skąd takie praktyki? To już dramat! ciśnienie się tylko podniosło i zakończyliśmy tę wycieczkę taką oto fotografią…

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%