› relacje
06:43 / 09.10.2018

Elbląski Klub Szefów Kuchni podsumowuje swoją działalność (+ zdjęcia)

Elbląski Klub Szefów Kuchni podsumowuje swoją działalność (+ zdjęcia)

fot. Marcin Mongiałło

8 października wieczorem w Restauracji Złota Kura (przy ul. Gen. Józefa Bema) odbyło się piąte już spotkanie Elbląskiego Klubu Szefów Kuchni (EKSK). Omawiane były sprawy bieżące. Znaczną część czasu poświęcono także na podsumowanie działalności klubu, który pomimo że powstał niedawno, to może pochwalić się wieloma inicjatywami oraz realizacją działań prospołecznych, podejmowanych dla dobra mieszkańców naszego miasta. Nie zabrakło też oczywiście wspólnej integracji, której służyła bardzo wysoka jakość obsługi Restauracji Złota Kura.

Przypomnijmy,  że pierwsze, założycielskie spotkanie Elbląskiego Klubu Szefów Kuchni odbyło się 6 lutego bieżącego roku. W restauracji Amore Mio na elbląskiej starówce spotkało sie wtedy ponad 20 doświadczonych kucharzy oraz ludzi związanych zawodowo z gastronomią z Elbląga i okolic. Celem było założenie profesjonalnego klubu zrzeszającego elbląskich szefów kuchni.  Z inicjatywą powołania klubu wystąpił Bartosz Majchrzak (na co dzień szef kuchni w Restauracji Strzecha na Starym Mieście), który pełni funkcję jego prezesa.

Dziś EKSK ma za sobą wiele udanych akcji, przy czym godne podkreślenia jest to, że są to zadania realizowane niedodpłatnie, służące lokalnemu środowisku. Członkowie EKSK brali udział w gotowaniu dla elblążan w czasie XIII Elbląskiego Święta Chleba (za co otrzymali później podziękowania do prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego), cyklicznie przygotowują ciepły i pożywny posiłek dla bezdomnych elblążan. 15 września dali pokaz kulinarnego kunsztu profesjonalizmu na I Festiwalu „Bulwa” w Jerutkach pod Szczytnem. Występują w mediach. Gościli m.in. na antenie Radia Olsztyn – członek EKSK Szymon Słomkowski w tak interesujący sposób opowiadał o kulinariach, że przewidywany jest cykl audycji poświęconych gastronomii. Nie można również pominąć nawiązania owocnej współpracy z Zespołem Szkół Gospodarczych w Elblągu i cykl wspólnych działań (m.in. wzięcie udziału w drzwiach otwartych w kwietniu).

W najbliższych planach jest m.in. wzięcie czynnego udziału w Świątecznych Dnach Elblążan (wspieranie tego wydarzenia pod kątem gastronomicznym) oraz... udział w popularnym teleturnieju. 

Jesteśmy przekonani, że to dopiero początek, tym bardziej,  że do EKSK przyłączają się coraz to nowi członkowie, a elbląska branża gastronomiczna rośnie w siłę (patrz otwarcie Willi Piekny Widok, które odbyło się 6 października). 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 14