› bieżące
18:59 / 08.10.2014

Elbląski PiS zaprezentował program i kandydatów na radnych

Elbląski PiS zaprezentował program i kandydatów na radnych

fot. nadesłane

„Powinniśmy być dumni z tego, że jesteśmy elblążanami. Nie pozwólmy, by pod adresem naszego miasta i nas samych kierowano niesmaczne żarty”- przekonywał na dzisiejszej konwencji wyborczej kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta, Jerzy Wilk.

Konwencja rozpoczęła się z drobnym opóźnieniem, ale nie miało to zbytnio wpływu na jej przebieg. Na początku głos zabrała rzeczniczka prezydenta Elbląga, Monika Borzdyńska, która powitała kandydatów na radnych oraz przybyłych elblążan, których przedział wiekowy- co warte jest odnotowania- wahał się od 6 roku życia do 60
i więcej. Miejsce tuż obok kandydata PiS-u na prezydenta Elbląga zajął m. in. obecny wiceprezydent miasta, Marek Pruszak.

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości uzyskał poparcie Jarosława Gowina, który- jak można się było dowiedzieć z cytowanego przez rzeczniczkę fragmentu- wyraził przekonanie, iż Jerzy Wilk jest osobą kompetentną i należycie wywiąże się ze swoich obowiązków.

W dalszej części głos zabrał sam kandydat na prezydenta. Na początku swojego wystąpienia zaznaczył,
że program, jaki ma zamiar zaprezentować nie jest wyłącznie programem PiS: - Po raz pierwszy jest tak, że bez żadnych kłótni i wzajemnych animozji, tak wiele klubów pracowało nad wspólnym programem wyborczym- powiedział Jerzy Wilk, po czym kontynuował. - Prawo i Sprawiedliwość razem z Solidarną Polską, NSZZ „Solidarność”, Klubem Gazety Polskiej i Polską Razem stworzył program, który odzwierciedla nasze wspólne dążenia do poprawy sytuacji w Elblągu.

Ciekawą rzeczą jest to, że podczas prezentowania programu kandydat PiS na prezydenta miasta komentował każdy jego punkt. Mówiąc np. o szkolnictwie w Elblągu stwierdził: - Dzieci i młodzież są dla nas bardzo ważne,
bo to one w przyszłości zajmą nasze miejsce. Im lepiej będą wyedukowane, tym lepiej będzie się potem żyło
w naszym mieście.

Opowiadając o podjęciu rozmów, dotyczących współpracy z Ostródą, zauważył: - Warto nawiązać współpracę
z miastem, połączonym z Elblągiem kanałem. Takich rozmów nikt wcześniej nie podejmował.

Nadmienił także, iż będzie dążył do utworzenia w elbląskim szpitalu oddziału pulmunologicznego. Swoje plany tłumaczył w następujący sposób: - Na przestrzeni lat odnotowano w Elblągu wzrost zachorowań na choroby płuc. I to nie są statystyki sporządzone przeze mnie, a przez specjalistów z dziedziny medycyny.

Po prezentacji programu wyborczego nadszedł czas na zaprezentowanie „jedynek” w nadchodzących wyborach do Rady Miasta. Byli to kolejno: w okręgu nr 1- Zdzisław Andrzej Dubiella, w okręgu nr 2- Janusz Hajdukowski,
w okręgu nr 3- Jerzy Zbigniew Wilk, w okręgu nr 4- Zdzisław Czesław Olszewski i w okręgu nr 5- Marek Piotr Pruszak.

15
34
oceń tekst 49 głosów 31%

Zdjęcia ilość zdjęć 20