› bieżące
15:14 / 05.10.2012

Elbląski port wśród 40 najważniejszych portów regionu Morza Bałtyckiego

Elbląski port wśród 40 najważniejszych portów regionu Morza Bałtyckiego

fot. UM Elbląg

W czerwcu tego roku elbląski Port został członkiem Organizacji Portów Bałtyckich, która zrzesza porty z 9 państw nadbałtyckich (ponad 40 najważniejszych portów regionu). Przystąpienie do tej organizacji, to dla Portu w Elblągu szansa na szeroką branżową promocję i nowe kontakty.

Wczoraj z Julianem Skelnikiem i Bogdanem Ołdakowskim - Przewodniczącym i Sekretarzem Organizacji Portów Bałtyckich, spotkali się Grzegorz Nowaczyk Prezydent Elbląga i Arkadiusz Zgliński dyrektor Portu w Elblągu. Spotkanie związane było z nadziejami, jakie wiążą się z przystąpieniem elbląskiego Portu do Organizacji.

- Przyjechaliśmy do Elbląga, aby rozmawiać o możliwościach rozwoju Waszego Portu  w oparciu o naszą organizację. Dzięki znalezieniu się na tak dużej platformie macie szansę na wymianę doświadczeń i podpatrzenia know-how innych portów bałtyckich – podkreślił Julian Skelnik, prezes Organizacji Portów Bałtyckich. - Nie bez znaczenia jest również fakt, że przynależność do naszej organizacji to szeroka promocja turystyczna atrakcji wodnych i już istniejącej infrastruktury do obsługi ruchu wodnego.

- Wiemy, że oferta naszego Portu jest mocna - to przede wszystkim atrakcyjne ceny na dzierżawę ziemi w porównaniu do Gdańska i Gdyni, a to tworzy szansę na rozwój przemysłu przyportowego - mówił Grzegorz Nowaczyk, Prezydent Elbląga. - Natomiast bliskość elbląskiego Portu do Obwodu Kaliningradzkiego jest mocnym atutem w staraniach o rozwijanie transportu towarów pomiędzy Unią Europejską i Europą Wschodnią.

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%