› sport
16:49 / 21.11.2012

Elbląski szczypiorniak – był czas wspomnień, planów i marzeń

Elbląski szczypiorniak – był czas wspomnień, planów i marzeń

Elbląski Sportowy Klub Nestora zorganizował w kawiarni CSE „Światowid” spotkanie byłych piłkarek i piłkarzy ręcznych, działaczy, trenerów z klubów prowadzących sekcje w tej dyscyplinie sportu. Przybyli również sponsorzy wspierający od lat elbląską piłkę ręczną.

Szefowie sekcji kobiecej i męskiej piłki ręcznej ESK Nestora – Edward Konopka i Lucjan Bułach, przedstawili zarys bogatej historii dyscypliny w Elblągu. Przybyli chwilą ciszy uczcili pamięć elbląskich prekursorów szczypiorniaka, a Grażyna Kluge wiceprezydent miasta podkreśliła istotny wkład zawodniczek i zawodników w wieloletnią, sportową promocję miasta.

Sympatycznym akcentem spotkania było wręczenie Romanowi Korzeniowskiemu, dyrektorowi browaru i członkowi ESK Nestora brązowej odznaki „Za Zasługi dla Sportu” przyznanej przez Joannę Muchę, Minister Sportu i Turystyki.

Tradycyjnie podczas spotkania nie zabrakło bogatych w wydarzenia i sukcesy sportowe wspomnień z parkietów, ich bohaterek i bohaterów żyjących dziś poza Elblągiem, a często także poza granicami Polski.

Podkreślano, że w elbląskiej piłce ręcznej nie ma luk pokoleniowych, bo zarówno kobiecy jak i męski szczypiorniak ma zapewniony dopływ utalentowanego narybku, który kształtowany jest przez trenerów pracujących w szkołach i MKS „Truso”. Podkreślano istotną rolę władz samorządowych i sponsorów wspierających elbląską piłkę ręczną.

Natomiast wyzwaniem dla wiodących w dyscyplinie klubów „Start” i „Mebli Wójcik”, zdaniem uczestników spotkania, jest równanie do najlepszych drużyn w kraju. To życzenie marzenie towarzyszyło kilkugodzinnym rozmowom na okazjonalnej biesiadzie.

Było to już ósme sekcyjne spotkanie integracyjne zorganizowane przez ESK Nestora.

Andrzej Minkiewicz, rzecznik prasowy ESK Nestora

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%