› relacje
07:00 / 20.09.2015

Elbląski WORD po raz kolejny otworzył swoje drzwi

Elbląski WORD po raz kolejny otworzył swoje drzwi

fot. Bartłomiej Ryś

To przede wszystkim możliwość poznania egzaminatorów od troszeczkę innej strony – tak przede wszystkim komentują Ci, którzy przyszli wczoraj, 19 września, na Dni Otwarte Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu. To doskonała możliwość, aby wykonać „test generalny” przed egzaminem państwowym na prawo jazdy.

Ale nie tylko. Dni Otwarte WORDu to również zabawa dla tych najmłodszych. Mogą, pod czujnym okiem egzaminatora i policjanta z ruchu drogowego, sprawdzić swoje umiejętności jazdy na rowerze, zwiedzić zakamarki nieoznakowanego radiowozu, usiąść na prawdziwym policyjnym motocyklu i zjeść pyszną i pożywną... grochówkę!

A Ci starsi? Dla nich pozostaje główna atrakcja – plac manewrowy. To tam można potrenować jazdę po łuku, założyć specjalne alko-google bądź też spróbować swoich sił w jeździe ze specjalną piłeczką na masce pojazdu. To również możliwość porozmawiania z samymi egzaminatorami, którzy chętnie odpowiadają na pytania, dzielą się doświadczeniem, udzielają cennych rad dla tych, którzy prawo jazdy już od dawna mają w kieszeni.

Cieszy fakt, że WORD Elbląg swoją imprezę wpisał na stałe do kalendarza. Duża liczba chętnych osób pokazuje, że zapotrzebowanie na tego typu spotkania nadal jest.

2
5
oceń tekst 7 głosów 29%

Zdjęcia ilość zdjęć 44