› budownictwo mieszkaniowe
16:12 / 03.12.2012

Elbląskie firmy budowlane przegrały przetarg na budowę mieszkań komunalnych dla miasta

Elbląskie firmy budowlane przegrały przetarg na budowę mieszkań komunalnych dla miasta

fot. Konrad Kosacz

Cztery miesiące zajęło miastu wyłanianie wykonawcy, który zajmie się przebudową byłej bursy szkolnej przy ul. Obrońców Pokoju na budynek mieszkalny wielorodzinny. W budynku powstanie łącznie 71 mieszkań komunalnych. Dziś ogłoszono, że roboty budowlane zrealizuje Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane „IPB”.

Na ogłoszony w sierpniu przetarg wpłynęło 13 ofert, w tym 5 złożonych zostało przez firmy z Elbląga (Elzambud, Mirosław Markiewicz, Waldbud, Sezam, Przemysłówka 03). Postępowanie miało zostać zakończone na początku września. Liczne zapytania od oferentów oraz udzielane przez miasto wyjaśnienia treści SIWZ i wprowadzane zmiany w ogłoszeniu, sprawiły, że przetarg wydłużył się o trzy miesiące. Dopiero 3 grudnia Urząd Miejski powiadomił o wyborze najkorzystniejszej oferty. Co ciekawe aż 10 z 13 ofert zostało odrzuconych przez miasto. Z trzech pozostałych, złożonych przez firmy: Elzambud z Elbląga, Rombud z Olsztyna oraz spółkę Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane „IPB”, wybrano ofertę firmy z Iławy.

Jeżeli nie dojdzie do odwołań ze strony pozostałych uczestników przetargu, prawdopodobnie jeszcze w grudniu dojdzie do podpisania umowy z wybraną firmą. Wówczas prace budowlane mogłyby ruszyć na początku 2013 r. Wykonawca będzie miał 10 miesięcy na ukończenie zadania.

Przypomnijmy, że na terenie nieistniejącej od lat bursy szkolnej przy ul. Obrońców Pokoju, miasto zamierza utworzyć kompleks mieszkalnych budynków komunalnych. W pierwszym etapie zaplanowano rozbudowę, nadbudowę, przebudowę oraz zmianę sposobu użytkowania budynku bursy szkolnej wraz z niezbędną infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu. Po zakończeniu tej inwestycji obiekt zmieni swoją funkcję.

W budynku powstanie 71 mieszkań komunalnych: 27 mieszkań jednopokojowych, 43 mieszkania dwupokojowe i jedno mieszkanie trzypokojowe, w tym dwa mieszkania przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Zamieszkają w nim rodziny z budynków przeznaczonych do rozbiórki oraz osoby zajmujące lokale komunalne o obniżonym standardzie, zainteresowane poprawą warunków mieszkaniowych.

W projekcie przyszłorocznego budżetu Elbląga, na ten cel przewidziano 5,6 mln zł.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Powiązane artykuły

W dawnej bursie powstanie ponad 70 mieszkań komunalnych

09.07.2012 komentarzy 1

Jeszcze w tym roku rozpocznie się przebudowa dawnej bursy szkolnej przy ul. Obrońców Pokoju 40, na budynek mieszkalny wielorodzinny. Łącznie powstanie w...

Wkrótce ruszy przebudowa bursy na mieszkania komunalne

14.08.2012

Jeżeli wszystko ułoży się zgodnie z harmonogramem, jesienią ruszyć powinna przebudowa dawnej bursy szkolnej przy ul. Obrońców Pokoju 40 na budynek...