› bieżące
08:04 / 18.01.2017

Elbląskie Goldeny po raz kolejny wsparły WOŚP (+ zdjęcia)

Elbląskie Goldeny po raz kolejny wsparły WOŚP (+ zdjęcia)

fot. Beata Błaszczyk-Gapińska / Agnieszka Adamczyk

Grupa Ebląskie Goldeny po raz kolejny czynnie uczestniczyła w zbiórce pieniędzy w trakcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbiórka w tym roku stanowiła wyzwanie, a to ze względu na nowe miejsce, w którym kwestowały pieski.

Tegoroczną nowością była kwesta goldenów w Centrum Handlowym Ogrody. Stanowiła ona duże wyzwanie zarówno dla właścicieli, jak i psów, a to ze względu na nowe okoliczności, które wcześniej były dla nich nieznane. Pieski ich opiekunowie po raz kolejny udowodnili, że podejmą każde wyzwanie i poradzą sobie także w takim specyficznym, nietypowym dla nich miejscu. Akcja zakończyła się sukcesem, chociaż na początku goldeny ujawniły swój niepowstrzymany zapał do beztroskiej, radosnej, niczym nieskrępowanej zabawy i zamiast pracować zaczęły bawić się ze sobą, wywołując uśmiech na twarzach odwiedzających centrum handlowe.

Opiekunki wykazały się dużą pomysłowością i przygotowały niespodzianki dla wspierających w postaci ciasteczek w formie golden retrievera. Ponadto częstowały ich cukierkami. W CH Ogrody pieski miały swoje miejsce, gdzie odwiedzający mogli się z nimi przywitać, pogłaskać. Szczególnie skore do zapoznania były dzieci, które chętnie podchodziły do piesków. Rodzice robili zdjęcia pociechom z goldenami. Wszystkie psy zgodnie współpracowały, co zresztą bardzo lubią. Można powiedzieć, że takie zachowanie jest wpisane w ich cudowny charakter. Było bardzo miło, spokojnie, bez incydentów.

Z CH Ogrody opiekunki wraz z pieskami pojechały na Stare Miasto, gdzie kwestowały na jego ulicach. Akcja Elbląskich Goldenów wpisała się już na stałe w grafik elbląskiej WOŚP. Są osoby, które z niecierpliwością czekają na pieski. Grupa Elbląskie Goldeny jest podczas kwesty bardzo chętnie odwiedzana przez rodziny z dziećmi, przyjaciół. Wszyscy oni bardzo chętnie pomagają.

Całą impreza, jak co roku, była zorganizowana samodzielnie przez członków, a wszystkie związane z nią koszty były pokrywane z własnych środków, przy wsparciu finansowym całej grupy. Dziewczyny piekły i dekorowały ciasteczka, które później rozdawały osobom wspierającym WOŚP.

W tym roku w WOŚP dzielnie uczestniczyły pieski:

- Trufla

- Roxi

- Mornas

- Molly

- Aleks

- Fado

- Virgo

- Bero.

Jak mówi pani Beata Błaszczyk-Gapińska:

Osoby, które chcą brać w przyszłości udział ze swoim psem w naszym kwestowaniu, zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami poprzez stronę na Facebooku: facebook.com/goldenwospelblag. Zapraszamy też chętnych do naszej grupy. Jeżeli ktoś posiada goldenka i pragnie się zaangażować bardziej w jego wychowanie to prosimy o kontakt z nami.

Grupa Elbląskie Goldeny powstała 4 lata temu. Jej założycielkami są Agnieszka Adamczyk i Beata Gapińska. W jej skład grupy wchodzą opiekunowie i ich psy rasy golden retriever. Pomysł podjęcia szczytnej inicjatywy został podpatrzony od grupy poznańskiej, gdzie od wielu lat goldeny uczestniczą w WOŚP. Nie jest to jedyna forma pomocy, w którą zaangażowana jest grupa. Pieski i ich właściciele angażowali się już w akcję Żonkilowe Pola Nadziei, która była zorganizowana w celu wsparcia hospicjum w Elblągu. Członkowie grupy przeprowadzały lekcje pokazowe w szkole, których tematem przewodnim było zagadnienie jak witać się z psem i jak zachowywać się w chwili zagrożenia. Zajęcia były zorganizowane przy współudziale członka grupy, trenera i behawiorysty Michała Mazurkiewicza. Działalność Elbląskich Goldenów jest bardzo szeroka i jej opisanie wymagałoby poświęcenia znacznie większej ilości czasu. Do tematu na pewno wrócimy. Na zakończenie pragniemy jedynie dodać, iż członkowie grupy spotykają się wspólnie na spacerach, w tym przede wszystkim w parku dla psów, którego powstanie czynnie wspierali.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 20