› bieżące
10:24 / 07.09.2012

Elbląskie meble promują Polskę Wschodnią

Elbląskie meble promują Polskę Wschodnią

fot. MW

Spółka Meblowa KAM z Milejewa zakwalifikowała się do rządowego programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej. Program ma na celu promocję potencjału gospodarczego regionu wśród inwestorów, zarówno polskich, jak i zagranicznych oraz firm zainteresowanych intensyfikacją współpracy gospodarczej.
 
Już w przyszłym tygodniu, tj. 10-14 września w ramach programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej, Spółka Meblowa KAM z Milejewa weźmie udział w międzynarodowych targach meblowych w Ostródzie, gdzie wraz z najlepszymi producentami mebli z Polski wschodniej stworzy wspólne stoisko. Targi w Ostródzie w tym roku będą nie tylko okazją, by promować polskie meble, ale również by przy pomocy najlepszych producentów mebli promować Polskę Wschodnią. Z regionu warmińsko-mazurskiego będą to m.in. Spółka Meblowa KAM z Milejewa koło Elbląga (meble kuchenne), Fabryka Mebli Dekort ze Smolników k. Iławy (meble systemowe), Lege Artis z Olsztyna oraz Libro z Lubawy (meble tapicerowane).

Elbląg i okolice to prawdziwe zagłębie meblowe, stolica klastra meblowego, z którego produkowane wyroby trafiają nie tylko w najdalsze zakątki kraju, ale również w znacznej mierze na eksport. Międzynarodowe targi meblowe są dla przedsiębiorstw doskonałą okazją, by promować swoje wyroby i zyskać nowych kontrahentów.

- Nasze meble kuchenne spotykają się z bardzo dużym zainteresowaniem właścicieli salonów meblowych nie tylko z Polski, ale też Litwy, krajów Skandynawskich czy Rosji - mówi Andrzej Wołosz ze Spółki Meblowej KAM z Milejewa.  - Dziś, dzięki nowoczesnym technologiom kontaktujemy się z klientami przez internet, ale nic nie zastąpi osobistego spotkania, obejrzenia mebli, sprawdzenia ich faktury, detali, jakości.

Jesienna edycja targów w Ostródzie będzie miała ekskluzywny charakter. Firmy prezentować się będą w nowoczesnej, oddanej niedawno do użytku hali targowej. Wystawcy zapowiedzieli wiele nowych kolekcji, część z nich wyprodukowano na nowych maszynach i urządzeniach wdrożonych w ostatnim czasie dzięki środkom unijnym.

- Staramy się być innowacyjni i nadążać za światowymi trendami nie tylko w zakresie technologii, ale również stylu życia i zmieniających się potrzeb nowoczesnego konsumenta - zapewnia Andrzej Wołosz. - W tym roku na targach w Ostródzie zaprezentujemy nowy zestaw Singiel Plus, czyli meble kuchenne dla singli, których w naszym społeczeństwie jest coraz więcej.

Projekt Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej realizowany jest przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych i obejmuje 5 województw Polski Wschodniej, w tym województwo warmińsko-mazurskie. Wartość projektu, który będzie realizowany do 2015 r., wynosi 85 999 999,14 zł, z czego Unia Europejska refinansuje 73 099 999,27 zł.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%