› bieżące
12:43 / 19.10.2012

Elbląskie rozwiązania w centrum zainteresowania jordańskiej delegacji

Elbląskie rozwiązania w centrum zainteresowania jordańskiej delegacji

fot. UM Elbląg

W Elblągu gości dziś delegacja z Jordanii. Celem wizyty jest przyjrzenie się modelowym elbląskim rozwiązaniom stosowanym w geodezji oraz ewidencji gruntów i budynków.

To właśnie dzięki ilości danych zawartych w systemie informacji przestrzennej (ESIP), Elbląg został wskazany przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii jako miejsce warte pokazania delegacji z Jordanii. Gości przyjął Grzegorz Nowaczyk Prezydent Elbląga, który przedstawił warunki dla stworzenia w naszym mieście tak dobrego systemu.

Najważniejsze zadanie przypadło w udziale Adamowi Witek Wiceprezydentowi Elbląga oraz Sławomirowi Skorupie Geodecie Miejskiemu, którzy przedstawili praktyczne zastosowanie danych zgromadzonych na portalu mapowym. W trakcie wizyty goście zapoznali się m.in. z systemem ewidencji gruntów i budynków Elbląga, integracją danych graficznych i opisowych.

Specjaliści z Jordanii mogli też przyjrzeć się pracy miejskich urzędników na ich stanowiskach i zobaczyć jak stosują dane zgromadzone w systemie informacji przestrzennej.

W tej chwili goście z Jordanii odwiedzają elbląską firmę OPeGieKa, gdzie zobaczą najnowsze rozwiązania w dziedzinie kartografii oraz nowoczesną Data Center.

W skład delegacji specjalistów jordańskich weszli:
Khader Abu Al.-Hawa - kierownik wydziału (geodeta) w Departamencie Katastru (departament odpowiedzialny jest za prowadzenie katastru na terenie całego kraju)
Fouad Al.-Qurnah - informatyk
Khitem Jbara - specjalistka zajmująca się stroną techniczną (programowaniem w bazie danych Oracle) zmian związanych z nieruchomościami (działkami)
 
Przedstawiciele Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii:
Jakub Giza - rzecznik GUGiK
Ewa Wysocka - Radca Prezesa
Kinga Korybut - Wydział Katastru Nieruchomości w Departamencie Informacji o Nieruchomościach

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%