› bieżące
10:00 / 29.08.2014

Elbląskie Święto Chleba to trzydniowy festyn na ulicach Starego Miasta

Elbląskie Święto Chleba to trzydniowy festyn na ulicach Starego Miasta

fot. Konrad Kosacz

Tegoroczna edycja potrwa od piątku 29 sierpnia do niedzieli 31 sierpnia 2014 roku. Święto Chleba to przede wszystkim jarmark z regionalnymi wypiekami, produktami żywnościowymi oraz rękodziełem i sztuką ludową.  To doskonała okazja dla całej rodziny na atrakcyjne spędzenie czasu, na które zaprasza Stowarzyszenie Elbląg Europa i Prezydent Miasta Elbląga.

W trakcie tego wydarzenia można spróbować i kupić chleb z najróżniejszych zakątków Polski oraz Litwy. Nie brakuje również miodu, wyrobów cukierniczych, wędlin czy żywności ekologicznej. Są też stoiska wystawców rękodzieła, kolekcjonerów przedmiotów zabytkowych z całego regionu, a także prezentacje artystyczne i pokazy warsztatowe dawnych rzemiosł. W ramach Elbląskiego Święta Chleba organizowany jest konkurs dla piekarzy oraz cukierników na przysmak elbląski „Piekarek”, który corocznie pozwala wyłonić piekarniczy bądź cukierniczy produkt wykorzystywany do promocji miasta przez cały rok, aż do kolejnej edycji Elbląskiego Święta Chleba. Elbląskie Święto Chleba to również doskonała okazja na spróbowanie potraw przygotowanych przez Dianę Volokhovą, finalistkę programu Master Chef czy posłuchania doskonałej muzyki, jakiej dostarczy m.in. Kapela ze Wsi Warszawa.

Uczestnictwo w Elbląskim Święcie Chleba to niezapomniana atrakcja dla mieszkańców Elbląga, ale przede wszystkim dla turystów zarówno tych mniejszych, jak i starszych. Elbląg w tych dniach pachnie chlebem, miodem i wieloletnimi tradycjami. Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 „Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy” oraz ze środków Urzędu Miasta w Elblągu.

Stowarzyszenie Elbląg Europa

 

 

7
0
oceń tekst 7 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 17