13:09 / 09.08.2013

Elblążanie kochają siatkówkę w wersji plażowej

Trzeci turniej i po raz kolejny bardzo duża frekwencja. Tak można w skrócie podsumować wczorajszy turniej siatkówki plażowej na basenie przy Spacerowej. Wystartowały 24 zespoły. Było to trzecie tegoroczne spotkanie miłośników tej dyscypliny sportu, zorganizowane przez MOSiR. Zawodnikom towarzyszyła upalna pogoda. Kto jednak miał najwięcej sił i wygrał finałowy pojedynek?

We wczorajszym turnieju nie wzięli udziały zwycięzcy dwóch poprzednich turniejów, Wojciech Samulewski i Łukasz Pietrulewicz z zespołu Nauka Jazdy Adam II. Nie oznacza to jednak, że pod ich nieobecność poziom sportowy spadł. Wręcz przeciwnie, przyjechali zawodnicy z Gdańska, którzy wystąpili pod nazwą Patologia (Mateusz Ziemba, Tomasz Niemiec). To właśnie oni w zeszłym roku wygrali letni cykl plażówki na elbląskim basenie. Na co dzień mieszkają w Trójmieście i tam też grają biorą udział praktycznie we wszystkich turniejach nadmorskich. Są bardzo zgranym teamem, nie tylko na boisko, ale także poza nim.

W związku z duża ilością zgłoszonych do zawodów zespołów, organizatorzy zdecydowali się rozegrać systemem pucharowym. Mecze odbywały się do 15 wygranych punktów. Dopiero od półfinałów do 21. Potwierdziło się, że faworytami do wygranej był zespół Patologia. Wygrali wszystkie pojedynki. W półfinale pokonali Naukę Jazdy Adam I, a w finale takim samym wynikiem pokonali Fachowców.

Półfinał nr 1: Taborety – Fachowcy 11:21

Półfinał nr 2: Patologia – Nauka Jazdy Adam I 21:14

Mecz o 3 miejsce: Nauka Jazdy Adam I – Taborety 19:21

Finał: Patologia – Fachowcy 21:14

Szczegółowe wyniki wszystkich spotkań oraz klasyfikacja po trzech turniejach dostępne będą na stronie www.mosir.elblag.euOstatni turniej odbędzie się za 2 tygodnie - 22 sierpnia, początek o godzinie 16:30. Podsumowanie i wręczenie nagród odbędzie się bezpośrednio po czwartym turnieju  na boiskach przy ul. Spacerowej. Weźmie w nim udział 12 najlepszych zespołów po dotychczas rozegranych trzech turniejach: Fachowcy, Nauka Jazdy Adam 2, Nauka Jazdy Adam 1, Taborety, Michałki, Expander, Ptysie, Patologia, Nauka Jazdy Adam 3, Nie do wiary, Tom i Jerry i Apollo 13.