15:30 / 29.02.2016

Elblążanie nie zostali na lodzie w Mistrzostwach Polski

To efekt fantastycznej postawy młodych łyżwiarzy z Klubu Sportowego Orzeł Elbląg, którzy w na lodowisku Helena w ostatni weekend (27 i 28 lutego) brali udział w Mistrzostwach Polski Młodzików i Młodzieżowców w short-tracku. Na zawodach stawiła się liczna grupa sportowców, którzy zjechali się praktycznie z całego kraju. Około 140 śmiałków stanęło na torze Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Elblążanie mogą być szczególnie usatysfakcjonowami swoimi dokonaniami na tej imprezie. Dwa złote medale i jeden srebrny zdobył dla drużyny Orła Sebastian Kłosiński. Co ciekawe zrobił to tylko pierwszego dnia mistrzostw, gdyż następnego musiał udać się na inne zawody łyżwiarskie. Pod jego nieobecność prym wśród miejscowych "ścigaczy" wiedli: Adrian Jasiński oraz w kategorii młodzików Krystian Giszka. Pierwszy z nich wywalczył 4 krążki (2 srebrne i 2 brązowe), a drugi spisał się jeszcze lepiej. Na wszystkich dystansach (500, 777, 1000, 1500 metrów) był najszybszy i został w zamian czterokrotnie ozłocony.

Przy okazji rozegrano jeszcze zawody w ramach Pucharu Elbląga. W nich błyszczeli zdecydowanie zawodnicy: Katarzyna Riendl, która wywalczyła 4 medale, Jędrzej Borowiecki - również cztery, Adrianna Jażdżyńska - 4 krążki oraz Arkadiusz Rybak, który ciężar kruszcu na szyi miał okazję poczuć trzykrotnie.

Sam turniej stał na wysokim, wyrównanym poziomie. Każdemu wyścigowi towarzyszyła odrębna dramaturgia, a pościgi walczących o każdy udany wiraż zawodników, przyniosły nie tylko sporą dawkę emocji, ale były przede wszystim pokazem determinacji, woli zwycięstwa i walki do upadłego. Z pewnością potwierdziliby to wszyscy uczestnicy, jak i zgromadzeni kibice lodowych zmagań na trybunach. W Elblągu zmierzyli się najlepsi, a wśród nich - jak się okazało - są także elblążanie i miejmy nadzieję, że wśród nich pozostaną.