› bieżące
23:22 / 29.07.2017

Elblążanie pamiętają o Powstaniu Warszawskim

Elblążanie pamiętają o Powstaniu Warszawskim

fot. elblag.eu

Przypominamy, że we wtorek, 1 sierpnia, o godz. 17.00, prezydent Witold Wróblewski i Marek Pruszak, przewodniczący Rady Miejskiej zapraszają na obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości odbędą się przed pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej, Polskiego Państwa Podziemnego (ul. gen. Stefana Grota-Roweckiego/Skwer Rotmistrza Pileckiego).

W trakcie uroczystości odegrany będzie hymn państwowy Rzeczypospolitej Polskiej, a po przemówieniach okolicznościowych nastąpi apel pamięci i salwa honorowa. Obchody zakończy składanie wieńców. Dla upamiętnienia bohaterskiego zrywu narodu polskiego w mieście zostaną włączone syreny.

Mieszkańcy Elbląga pamiętają o Powstaniu Warszawskim. Dzisiaj (29 lipca) w naszym mieście odbyły się okolicznościowe inscenizacje poświęcone temu wydarzeniu sprzed 73 lat, zorganizowane przez Międzyszkolne Koło Historyczne.

Na dziedzińcu Muzeum Historyczno-Archeologicznego można było zapoznać się z uzbrojeniem i wyposażeniem powstańczym, a także poznać pracę szpitala polowego. Na dziedzińcu Galerii El odbyła się natomiast inscenizacja w trakcie której elblążanie obserwowali między innymi sceny powstańczych walki z Niemcami, w tym obronę barykady „koktajlami Mołotowa”.

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%