› bieżące
06:51 / 07.11.2013

Elblążanie prześmiewczo o swoim mieście na facebooku

Elblążanie prześmiewczo o swoim mieście na facebooku

fot. elblag.net

Ponad trzy tysiące fanów ma konto w serwisie facebook „Miejsca w Elblągu, o których nie miałeś pojęcia że są, bo ich nie ma”. Jeden z elblążan w ten dowcipny sposób pokazuje niespełnione nadzieje i tęsknoty mieszkańców do obiektów, które miały w Elblągu powstać. Niestety nadal ich nie ma.

Facebook jest takim społecznościowym serwisem, gdzie obecnie najszybciej można rozpropagować swoje pomysły czy idee. Mogą to być idee i pomysły pozytywne, chwalące, ale również coraz częściej dowcipne czy nawet drwiące. Taką nową stroną na facebooku jest "Miejsca w Elblągu, o których nie miałeś pojęcia że są, bo ich nie ma”.

Jak wiadomo elblążanie ciągle czekają na pierwszą galerię handlową w mieście. Obecnie, poprzez trwającą rozbudowę Centrum Handlowego Ogrody, takiego miejsca nie ma. Stąd na tym facebookowym koncie znalazła się jedna z ważniejszych, niespełnionych nadziei elblążan – czyli Galeria Porto 55. Do dziś w miejscu, gdzie miał powstać ten obiekt, jest pusty plac. Gdyby nie upadek inwestora – duńskiego developera Sjaelso, dziś prawdopodobnie Porto 55 już by stało. Teraz elblążanom zostało tylko komentowanie tego faktu właśnie na facebooku.

„Miejsca w Elblągu…” wskazują także na restaurację KFC. Choć jak informowaliśmy, firma jest zainteresowana zakupem działki w Elblągu i radni miejscy nawet podjęli decyzję o wyrażeniu zgody na jej sprzedaż, ta sieciowa restauracja również trafiła na fan page.

Trzeci wpis dotyczy aquaparku – sztandarowego hasła wielu polityków starających się o poparcie elblążan. Obiekt do tej pory nie powstał w naszym mieście. Jest więc również miejscem, którego w Elblągu nie ma.

Być może ta strona, to tylko prześmiewczy komentarz do wielu niezrealizowanych marzeń elblążan o posiadaniu w ponad 100-tysięcznym mieście galerii handlowych, aquaparku czy restauracji znanych sieci. Być może jest to już jednak także wyraz frustracji zastojem, jaki od wielu lat panuje w Elblągu.

8
2
oceń tekst 10 głosów 80%

Powiązane artykuły

Propsy: Elbląg oraz Hejted: Elbląg – pochwal i poskarż się na nasze miasto

30.05.2013 komentarzy 2

Dwie grupy na portalu społecznościowym Facebook mają łącznie ponad 4000 fanów. W ten sposób stanowią...

Dzieci w social media – gdzie i jak rodzice piszą o swoich maluchach?

19.07.2013 komentarzy 1

Nie mówią, nie potrafią pisać i czytać, a już są online – rodzice na całym świecie, głównie za sprawą Facebooka, bardzo wcześnie...

Kontrowersyjny Oxiden. Powstało konto na facebooku

04.11.2013 komentarzy 17

Klub Oxiden boryka się obecnie z falą krytyki. Po tym, gdy na naszych łamach ujawniliśmy fatalny stan zabezpieczenia drogi ewakuacji, dotarliśmy również do...