› daj znać
12:08 / 18.05.2019

Elblążanie zwracają uwagę, że ciężko jest swobodnie korzystać z CRW Dolinka. Tory na basenie są zajęte

Elblążanie zwracają uwagę, że ciężko jest swobodnie korzystać z CRW Dolinka. Tory na basenie są zajęte

fot. archiwum Elblag.net

Elblążanie zwracają uwagę na istotny problem. Kupują bilety wstępu na basen w CRW Dolinka i... nie mogą z nich skorzystać, bo wszystkie tory są zajęte, przede wszystkim przez grupy szkolne. Czy tak być powinno? Czy zakupienie biletu nie powinno łączyć się ze swobodnym dostępem? – pytają. Sprawdziliśmy. Problem rzeczywiście istnieje. 

Na wstępie przypomnijmy, że  Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka w Elblągu zostało po raz pierwszy otwarte dla w dniu  22 września 2015 roku. Od tego czasu cieszy się niesłabnącą, dużą popularnością. Niestety okazuje się, że istnieją problemy ze swobodnym korzystaniem z tego obiektu. 

Postanowiłem w poniedziałek wybrać się na nasz „nowy” basen na CRW Dolinka. Przed wyjściem sprawdziłem zamieszczany na stronie harmonogram. Po upewnieniu się, że będę miał gdzie popływać wykupiłem sobie wejściówkę. Niestety nie udało mi się popływać. Wszystkie tory były zajęte i nie było nikogo, kto potrafiłby mi wyjaśnić gdzie mogę popływać. Cały basen opanowany był przez zorganizowane grupy, prawdopodobnie ze szkół. Zastanawiam się, gdzie można w Elblągu normalnie popływać, bo na pewno nie na CRW Dolinka. Czy nie powinna być to nasza wizytówka? Ten nowy obiekt jest dziś tak naprawdę wyłącznie opanowany przez szkolne dzieciaki, nie pozostawiono dla mieszkańców i gości praktycznie żadnego sensownego miejsca dla rekreacji wodnej. Czy naprawdę nie można tego inaczej zorganizować? A może zostawić dla szkół basen na Robotniczej, a Dolinkę oddać do dyspozycji zwykłym mieszkańcom?

– pyta elblążanin. 

O tym, że problem istnieje przekonaliśmy się odwiedzając Centrum Rekreacji Wodnej i pytając elblążan o potencjalne trudności w korzystaniu z obiektu. Postanowiliśmy nagłośnić temat. W najbliższym czasie postaramy się poruszyć sprawę w rozmowie z osobami decyzyjnymi. Licyzmy na konstruktywne rozwiązania. 

Jakie są Wasze odczucia? Czy dostrzegacie ten problem? Jeśli tak, to czy macie jakiekolwiek pomysły na jego rozwiązanie?

Przypomnijmy, że nie jest to łatwa kwestia. Centrum Rekreacji Wodnej „Dolinka” nie powstałoby, gdyby nie dofinansowanie ze środków unijnych. Każdy, kto miał okazję ubiegać się o przyznanie stosownej dotacji z UE wie, że otrzymanie środków finansowych jest obwarowane szeregiem różnego rodzaju obwarowań. Operator takiego obiektu, jak CRW Dolinka przez okres 5 lat od zakończenia finansowania projektu nie może prowadzić działalności komercyjnej. Okres ten zakończy się 30 września 2020 roku. Wynajem torów dla potrzeb szkół pływania jest tutaj pewnego rodzaju wyjątkiem i był założony na etapie wnioskowania o dofinansowanie celem uzyskania przychodów operacyjnych, niezbędnych do utrzymania obiektu. To samo dotyczy korzystania z obiektu przez klientów indywidualnych.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%