› bieżące
11:46 / 16.12.2016

Elblążanin Michał Weroński przygotowuje się do Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych

Elblążanin Michał Weroński przygotowuje się do Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych

fot. IKS Atak

Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych odbędą się w Austri w dniach od 14 do 25 marca 2017 roku. Elblążanin Michał Weroński ma duże szanse reprezentować Polskę podczas tego wydarzenia.

Wielkimi krokami zbliża się bardzo ważne wydarzenie dla sportowców niepełnosprawnych intelektualnie. W marcu 2017 roku w takich miastach jak: Graz, Ramsau i Schladming- Rohrmoos spotka się 3 tysiące zawodników, którzy pokonując własne słabości i bariery będą rywalizować w wielu dyscyplinach sportów zimowych.

Obecnie w Zakopanem odbywa się Sprawdzian w 5 Dyscyplinach przed Zimowymi Igrzyskami Olimpiad Specjalnych – Zakopane 2016. Do dyscypliny tych należą: narciarstwo zjazdowe, narciarstwo biegowe, łyżwiarstwo szybkie, hokej halowy i snowshoeing (bieg na rakietach śnieżnych). Zgrupowanie ma na celu przygotowanie zawodników do startu w zawodach, podniesienie ogólnej sprawności, kształtowanie wytrzymałości i wydolności, przygotowanie techniczne, a także końcową weryfikację i sprawdzian zawodników.

W zgrupowaniu bierze udział także Michał Weroński - zawodnik Klubu Olimpiad Specjalnych „ONI w ATAKu” oddział warmińsko-mazurskie, który działa przy IKS „ATAK”. Michał po zdobyciu złotych medali na IX Ogólnopolskich Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych –Białystok 2016r został wylosowany do składu podstawowego Reprezentacji Olimpiad Specjalnych Polska i ma szanse reprezentować nasz kraj, region i klub na wyżej wymienionych Igrzyskach w dyscyplinie- łyżwiarstwo szybkie. Trzymajmy kciuki za Michała!

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 2