› bieżące
14:45 / 26.06.2012

Elblążanin pomalował biało-czerwoną Syrenkę – maskotkę na EURO 2012

Elblążanin pomalował biało-czerwoną Syrenkę – maskotkę na EURO 2012

fot. Ryszard Suprun / aerograf.com.pl

Na czas EURO 2012 polskim piłkarzom towarzyszyła motoryzacyjna maskotka. Była nią niespotykana, zbudowana od podstaw Syrena 105 w biało-czerwonych barwach. Mało kto wie, że samochód został pomalowany w Elblągu - w studiu Aerograf Piotra Parczewskiego.

Na pomysł stworzenia maskotki dla polskiej reprezentacji na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej wpadł na początku tego roku gdańszczanin Maciej Maciak, pasjonat motoryzacji i piłki nożnej. Samochód - Syrena 105, zbudowany  na bazie 230-konnego BMW 330 E46 z 2001 roku, towarzyszył kadrze Franciszka Smudy podczas zmagań w turnieju Euro 2012. Był prezentowany przed stadionami w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku oraz Wrocławiu.

Budowa auta trwała prawie 5 miesięcy. Montażem i wykonaniem poszczególnych podzespołów zajmowało się kilka profesjonalnych firm w całej Polsce. Jedną z nich było elbląskie studio Aerograf Piotr Parczewski, które zajęło się wykonaniem grafiki na aucie. W Elblągu Syrenka została pokryta białym i czerwonym lakierem, a następnie zyskała godło Polski. - Powstał projekt unikalny na skalę europejską – ocenia Piotr Parczewski.

Studio aerografu Piotra Parczewskiego powstało w 1998 roku w Elblągu. Od tego czasu specjalizuje się w artystycznej stylizacji motocykli ciężkich typu Harley Davidson, Yamaha, Honda, Suzuki, Kawasaki, Triumph oraz motocykli typu custom. Elblążanin zajmuje się także tworzeniem grafik przy użyciu aerografu na kaskach motocyklowych i rajdowych. Więcej informacji na ten temat na stronie www.aerograf.com.pl

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 4