› sport
12:06 / 28.06.2019

Elblążanin wygrał eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Elblążanin wygrał eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

fot. nadesłana

Zawodnik WKS Flota Elbląg Mateusz Stalmirski wygrał eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w strzelectwie sportowym, które zakończyły się w Bydgoszczy. Medale w eliminacjach zdobyło także dwóch innych zawodników z Elbląga – Wiktoria Gabis i Maciej Pietrzak.

W dniach 24-25 czerwca odbyły się w Bydgoszczy eliminacje strefowe do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w strzelectwie sportowym, z których wszyscy zawodnicy WKS Flota Elbląg wrócili z miejscami na podium.

Złoty medal w karabinie pneumatycznym wywalczył Mateusz Stalmirski (15 l). Srebro w pistolecie pneumatycznym zdobył Maciej Pietrzak (14 l) a brąz w karabinie sportowym otrzymała Wiktoria Gabis (16 l).

Mateusz Stalmirski, fot. nadesłana

Jestem bardzo zadowolony z występu naszych strzelców 

– powiedział Jerzy Domeracki, trener i prezes klubu WKS Flota Elbląg.

Sukcesy napawają entuzjazmem przed kolejnymi zawodami, do których właśnie się przygotowujemy. Będą to mistrzostwa międzywojewódzkie oraz mistrzostwa Polski. Obecnie pracujemy również z grupą jeszcze młodszych zawodników, którzy wykazują duże zaangażowanie w uprawianiu wyczynowego strzelectwa sportowego. Liczę na ich potencjał i wyniki w kolejnych sezonach 

– dodał.

Klub WKS Flota Elbląg zaprasza wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych na treningi, które odbywają się na strzelnicy przy ul. Junaków 2 w Elblągu.

WKS Flota Elbląg

http://strzelwksel.pl

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Zdjęcia ilość zdjęć 1