12:24 / 25.06.2013

Elblążanka na podium w Mistrzostwach Polski w triathlonie

W niedzielę w Suszu na dystansie sprinterskim (750m pływania + 20 km jazdy rowerem + 5 km biegu) o medale Mistrzostw Polski w triathlonie ścigali się najlepsi w kraju. Stawiła się cała czołówka kobiet i mężczyzn z Agnieszką Jerzyk i Markiem Jaskółką na czele, którzy wygrali swoje klasyfikacje OPEN.

W kategorii juniorek Paulina Załucka, zawodniczka MKS TRUSO Elbląg, wywalczyła brązowy medal, który stał się ukoronowaniem jej już wieloletniej, systematycznej i solidnej pracy.

Wśród mężczyzn w kat. juniorów najlepiej spisał się Maciej Kosmala zajmując 13 miejsce. Drugim kolejnym zawodnikiem z klubu okazał się Jędrzej Głuchowski sklasyfikowany na miejscu 15-stym. Następnie na metę przybyli: Artur Kluczyk 20-sty, Patryk Kowalski 23, Łukasz Kowalski 27 i Tomasz Darmetko 29. W starcie OPEN kat.18-24  Bartosz Szfran zajął 6 miejsce.

2 godziny wcześniej na tych samych trasach odbył się ogólnopolski Aquathlon (pływanie + bieg), w którym w kategorii młodzików Kinga Lorek zajęła 9-te miejsce, a Michał Winczewski  8. W kategoriach 35 lat i 45 lat trenerzy Krzysztof Sokołowski i Bogusław Tołwiński zajęli 3 miejsca.

Kolejny ważny start w sierpniu w Górznie podczas Mistrzostw Polski na dystansie Olimpijskim (1,5km pływania + 40 km jazda na rowerze + 10 km biegu).