› rozwój i edukacja
08:58 / 17.06.2017

Elblążanka otrzymała nagrodę główną, cztery organizacje wyróżnienia

Elblążanka otrzymała nagrodę główną, cztery organizacje wyróżnienia

fot. Anna Podhorodecka z wolontariuszami

      Anna Podhorodecka z Elbląskiego Hospicjum otrzymała nagrodę główną, a cztery organizacje pozarządowe  z naszego miasta wyrożnienia podczas gali XIV konkursu „Godni Naśladowania”. Zorganizowała go Rada Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego we współpracy z Samorządem Województwa i partnerami.

Konkurs „Godni Naśladowania” promuje wszystkich, którzy poświęcają swój czas dla dobra innych w województwie warmińsko-mazurskim. W ostatniej edycji nagrodę główną zdobyła Anna Podhorodecka z Elbląskiego Hospicjum. Znana jej działalność na rzecz terminalnie chorych od wielu lat, wystarczy wspomnieć Pola Nadziei oraz inne przedsięwzięcia.   

Wyróżnienia w  konkursie otrzymały  organizacje pozarządowe z naszego miasta:

  Teen Challenge Chrześcijańka Misja Społeczna Oddział w Elblągu,

Stowarzyszenie Alternatywni Elbląg,

Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Ziemi Elbląskiej w Elblągu,

Elbląska Rada Seniorów.  

Honorowy patronat nad konkursem objęli Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Wojewoda Warmińsko-Mazurski.   

Wyniki XIV konkursu "Godni Naśladowania":

w kategorii organizacja pozarządowa

 Laureat: Stowarzyszenie na Rzecz Chorych z Chorobą Nowotworową „Promyk” w Giżycku

Wyróżnienia: Stowarzyszenie „Wspólne Wójtowo”, Akademia Trzeciego Wieku przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie, Teen Challenge Chrześcijańka Misja Społeczna Oddział w Elblągu, Stowarzyszenie Alternatywni Elbląg, Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich „Wizja Lokalna”, Fundacja Przyszłość dla Dzieci, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Ziemi Elbląskiej w Elblągu, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Dąbrównie „Nasze Dzieci”, Stowarzyszenie Wspólny Dom na Rzecz Mieszkańców Gminy Bartoszyce z siedzibą w Wojciechach, Ochotnicza Straż Pożarna w Zielkowie, Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa „Strzał w 10”. 

» w kategorii Pozarządowiec:

Laureaci ex aequo: Anna Podhorodecka (Hospicjum w Elblągu) i Marian Wilkowski (Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Iławie).

» w kategorii Samorząd:

Laureat: Starostwo Powiatowe w Szczytnie.    

» w kategorii Podmiot Dialogu:

Laureat: Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa Borussia

Wyróżnienie: Elbląska Rada Seniorów.

» w kategorii Inicjatywa na Rzecz Osób Starszych:

Laureat: Rada Olsztyńskich Seniorów. 

» w kategorii Animator Społeczny:

Laureat: Monika Dąbrowska

Wyróżnienia: Helena Penkiewicz i Magdalena Chojnacka.

» w kategorii Produkt Ekonomii Społecznej:

Laureat: Spółdzielnia Socjalna „Zwiastun”

Wyróżnienie: Spółdzielnia Socjalna „Prodekor”.

» w kategorii Inicjatywa Międzynarodowa:

Laureat: Stowarzyszenie Edukacji Nieformalnej

Wyróżnienia: Federacja Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazueskiego FOSa i Uczniowski Klub Sportowy NAKI.

» w kategorii Grupa Młodzieżowa:

Laureat: Liderzy Wolontariatu - grupa działająca przy Młodzieżowym Stowarzyszeniu Inicjatyw Sportowych z Mrągowa

Wyróżnienia: Grupa „W Rękach Młodych” z Rybna i Grupa Społecznych Instruktorów Młodzieźowych PCK z Iławy.

  

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%