› sport
11:23 / 29.04.2013

Elblążanka, Paulina Załucka mistrzynią Polski w Crossduathlonie!

Elblążanka, Paulina Załucka mistrzynią Polski w Crossduathlonie!

Pasja, poświęcenie i systematyczna praca po ośmiu latach wymagających treningów wreszcie przyniosły Paulinie Załuckiej długo oczekiwane złoto w zawodach rangi Mistrzostw Polski.Po brązowym medalu w 2011 i srebrnym w 2012 roku w aquathlonie ( pływanie +bieg ) przyszła pora na zasłużone pierwsze złoto.

I tak, w sobotę 27.04.2013 w Dzierżoniowie odbyły się kolejne Mistrzostwa Polski w Crossduathlonie. Na dystansie 6 km biegu + 26,6 km jazdy na rowerach MTB + 3 km biegu ścigała się czołówka polskich duathlonistów, triathlonistów, biegaczy oraz kolarzy MTB. W deszczu i błocie, po łąkach i kałużach najlepsi w kraju przetestowali swoją formę po zimowym okresie przygotowań.

W kategorii elita mężczyzn wygrał Formela Daniel z Gdyni, drugi był Kubiak Maciej z Rumi, a trzeci na mecie zameldował się Łobodziński Piotr z Bielska Podlaskiego. Kategorię elita kobiet wygrała Marczak Roksana z Lubina, druga była Załucka Paulina z Elbląga, a trzecia Jakubowska Anna Maria z Poznania.

Maciej Kosmala aktualnie najlepszy junior – sekcji triathlon - w MKS”TRUSO” Elbląg zajął w swojej kategorii bardzo dobre szóste miejsce.

Niemniej jednak najważniejszym elbląskim osiągnięciem w tych zawodach okazał się złoty medal i Mistrzostwo Polski w kategorii juniorek Pauliny Załuckiej. Ta drobna, lecz niezwykle pracowita zawodniczka powoli i systematycznie pnąca się po szczeblach sportowej kariery - w przyszłości w kategorii seniorek - powalczy zapewne o wszystko!

W imieniu zawodniczki składam wielkie podziękowania za wieloletnie wsparcie organizacyjne, duchowe i finansowe Prezesowi MKS ”TRUSO” Stanisławowi Pernalowi, Dyrektorowi MOSu Stanisławowi Szczepańskiemu oraz Krzysztofowi Sokołowskiemu za codzienną niezastąpioną pomoc w prowadzeniu sekcji. Jednocześnie, szczególne podziękowania ślemy do nowego sponsora Pauliny, pana Edwarda Parzycha właściciela firmy SILVANT, który uwierzył w wielki talent naszej zawodniczki i pomaga jej zrealizować marzenia o wielkiej sportowej karierze.

Tekst i zdjęcie: Bogusław Tołwiński/MKS Truso

8
2
oceń tekst 10 głosów 80%