› wywiady
11:39 / 18.08.2016

Elblążanki, które pokazały, że kobieta jest piękna. ZAWSZE!

Elblążanki, które pokazały, że kobieta jest piękna. ZAWSZE!

fot. Agata Ciesielska-Freft/Cyk Cyk Photo

To dzięki jednej z uczestniczek, która sama wzięła udział w akcji, dowiedzieliśmy się o tym, że elblążanki zaistniały na łamach ogólnopolskiego magazynu akcją „Mamy brzuszek”. I, trzeba przyznać, zaistniały w wyjątkowym stylu – złamały pewne „tabu” jeżeli chodzi o macierzyństwo, ciążę i to, jak wygląda kobieta tuż po wydaniu na świat kolejnego, małego życia...

„Jesteś kobietą. Jesteś matką. Jesteś piękna.” - niby tak oczywiste stwierdzenie, ale... No właśnie, ale. Wiele kobiet nie potrafi pogodzić się z wyglądem swojego brzucha po tym, jak urodzi dziecko. Przyrównują swoje ciała do idealnie wyretuszowanych zdjęć gwiazd, które (przynajmniej na okładkach magazynów) zaledwie kilka tygodni po rozwiązaniu chwalą się tym, jak świetnie się prezentują. Przestają kupować seksowne ciuszki, uciekają od miejsc takich jak plaża, zaczynają się krępować w sypialni.

Kto najlepiej zrozumie to, co czuje kobieta po urodzeniu dziecka? Druga kobieta. Tak mniej więcej w głowach trzech elblążanek i dwóch kobiet z okolic Elbląga zrodził się pomysł na sesję zdjęciową „MAMY brzuszek. Macierzyństwo bez retuszu.”. Zdjęcia kobiet tuż po urodzeniu dzieci zostały zaprezentowane na portalu internetowym kobbieciarnia.pl i... okazały się prawdziwym hitem.

– Moda na prezentowanie w mediach starannie wygładzonych i wyidealizowanych ciał młodych matek, minęła bezpowrotnie, ustępując miejsca dobrze znanemu z przeszłości naturalizmowi, złaknionemu przez zmęczone wszechobecnym silikonem i plastikiem – oczy „dzieci kolorowych mediów”. Znużeni wszech otaczającą nas perfekcyjnością przekazu, poszukujemy w mediach pierwiastków prawdziwego życia. Na tej właśnie fali, powstała nasza Akcja. – zdradza organizatorka akcji, właścicielka Magazynu KoBBieciarnia – Dagmara Jagodzińska.

Sesja zdjęciowa, która została wykonana 23 lipca 2016 w Trójmieście to pierwszy etap ogólnopolskiej akcji. Przed obiektywem Agaty Ciesielskiej-Freft zaprezentowały się odważne kobiety – między innymi wspomniane trzy elblążanki.

Komentarze?

- Takich zdjęć powinno być więcej.

- Wreszcie fotografie, które pokazują prawdę.

- Doskonały pomysł, przepiękne kobiety.

A co na to same uczestniczki?

– Po drugiej ciąży miałam bardzo niską samoocenę. Nie mogłam patrzeć w lustro. Dzięki Akcji „MAMY Brzuszek. Macierzyństwo bez retuszu!” spotkałam się z kobietami o podobnych problemach. Zmieniłam podejście do samej siebie. Towarzystwo fantastycznych kobiet sprawiło, że nabrałam pewności siebie. – komentuje Akcję jedna z Modelek, Ewelina Ponke, która poinformowała nas o całej akcji.

Efekty możecie zobaczyć poniżej.

Wykorzystano fragmenty: kobbieciarnia.pl

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 21