› bieżące
08:51 / 14.05.2013

Elblążanki szturmem ruszają na siłownie

Elblążanki szturmem ruszają na siłownie

Nadchodzi lato. A to oznacza jedno - 90% kobiet rozpoczęło walkę ze zbędnymi kilogramami. Żeby dostać się na popularne zajęcia fitness elblążanki muszą zapisywać się z tygodniowym wyprzedzeniem. Co jeśli nie zaplanujemy treningów wcześniej? Zobaczmy jakie inne formy aktywności fizycznej preferują mieszkanki Elbląga.

Właściciele siłowni prześcigają się w najmodniejszych, a czasem tylko najoryginalniej brzmiących nazwach zajęć. Zumba, jamaica dance, body ball&elastic to popularne formy aktywności fizycznej. Do tego rollmasaż, spinning i vacu well. Brzmi tajemniczo, ale przekonuje do tego by spróbować? Zachęcone adeptki sportu ruszają na siłownie, czy naprawdę w kilka tygodni można uzyskać perfekcyjną figurę?

Zdrowe odchudzanie to zdrowy rozsądek

- Rzeczywiście w ostatnim czasie gościmy w naszej siłowni więcej pań. Na zajęciach tanecznych, które odbywają się dwa razy w tygodniu jest około 30 kobiet w różnym wieku. Wcześniej na te same treningi uczęszczało o połowę mniej osób. To, że wielkimi krokami zbliża się lato i kobiety staną przed próbą założenia stroju kąpielowego sprawia, że panie mają większą motywację. Cieszy nas to. Możemy tylko trzymać kciuki, oby ta motywacja nie malała- mówi Agata Szulc, pracownik siłowni Orion w Elblągu.

A co zdrowiem?

- Każda próba podjęcia walki z kilogramami motywowana przymusem lub presją skończy się katastrofą. Uczę moje klientki, że do wszystkiego należy podejść ze spokojem i cierpliwością. Najpierw należy zrobić podstawowe badania krwi, jeżeli wszystko jest OK, możemy przystąpić do układania programu treningowego. Kilogram w dół na tydzień to najwięcej na ile możemy sobie pozwolić, w przeciwnym wypadku narazimy organizm na poważne straty wapnia, żelaza i mikroelementów – mówi Maciej Deretowski, trener personalny.

Sport uprawiany na powietrzu przynosi więcej korzyści. Biegi, spacery, joga na macie rozłożonej w parku, stretching – wszystkie formy ruchu są wskazane. Podczas wysiłku fizycznego dotleniamy się, usprawniamy układ krążenia i wzmacniamy odporność organizmu. W jakich miejscach elblążanki najchętniej uprawiają sport na powietrzu?

- Fakt, że mamy w Elblągu sporo ścieżek rowerowych oraz Bażantarnię sprawia, że z chęcią siadam na rower. Uważam, że każdy znajdzie kilkadziesiąt minut dziennie na to by zadbać o swoje ciało a przede wszystkim umysł. Sport jest znakomitą metodą na utrzymanie dobrej kondycji psychicznej. Wystarczy, że raz dziennie zaserwuję sobie sporą dawkę sportu, a ilość endorfin momentalnie wzrasta w moim organizmie. Wówczas odnoszę wrażenie, że mogę przenosić góry. Zresztą to nie tylko wrażenie, tak po prostu jest – dodaje Żaneta Golau, studentka z Elbląga.

A Wy jakie formy aktywności fizycznej lubicie i polecacie najbardziej? Czekamy na Wasze opinie.

8
0
oceń tekst 8 głosów 100%