› bieżące
23:07 / 26.08.2021

Elblążanki zaśpiewają w duecie przy Bramie Targowej

Elblążanki zaśpiewają w duecie przy Bramie Targowej

fot. nadesłana

XV Elbląskie Święto Chleba rozpoczyna się już 27 sierpnia. Zatem w najbliższych dniach zarówno elblążanie, jak i turyści odwiedzający nasze miasto będą mieli możliwość wzięcia udziału w różnego rodzaju wydarzeniach kulturalnych. Już w piątek elblążanki Urszula Zajko-Olejniczak i Kinga Szarag zaśpiewają w duecie przy Bramie Targowej. Koncert w stylu retro rozpocznie się 27 sierpnia 2021 r.  o godz. 17:30.

Pzypomnijmy, że w czerwcu Kinga Szarag została uhonorowana tytułem Laureata I Stopnia w kategorii „Piosenka – soliści”  (grupa wiekowa 13–16 lat) na 23. Festiwalu Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego. Finał odbył się w dniach 11 – 12 czerwca 2021 r. (wyjątkowo) w Zegrzu. Elblążanka reprezentowała Pułk Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód w Elblągu. Do występu przygotowywała ją Urszula Zajko-Olejniczak, utytułowana i doświadczona instruktorka wokalna i chórzystka a jednocześnie prezes zarządu Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Cantata Elblągu.

Już w piątek (27 sierpnia) obie panie wystąpią na Starym Rynku w Elblągu. Zapowiadają, że zaśpiewają kilka znanych piosenek w nowych, pięknych aranżacjach i klubowym klimacie retro. Serdecznie zapraszamy.Początek koncertu; godz. 17:30. 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%