Elektryczne sterowanie w Twoim domu? To możliwe!
Hanna Banaszak śpiewała kiedyś: „W moim magicznym domu wszystko się zdarzyć może. Same zmyślają się historie, sam się rozgryza orzech…”. Obecnie magiczne domy istnieją naprawdę, tylko nazywają się trochę inaczej: inteligentne domy.
Jak to działa?
System inteligentnego sterowania wszystkimi systemami i urządzeniami domowymi opiera się na wykorzystaniu układu wielu czujników i sterowników oraz dwukierunkowej łączności bezprzewodowej. Dzięki temu możliwa jest obsługa systemu nie tylko z poziomu przycisków na pilocie, ale również smartfona, czy tabletu i to z dowolnego miejsca na ziemi. Więcej szczegółowych informacji na ten temat można znaleźć na stronie zamel.pl.
Sterowanie oświetleniem
Za pomocą systemu można sterować oświetleniem, zarówno tradycyjnym, jak i LED. Oprócz zwykłych funkcji włączania i gaszenia światła istnieje opcja płynnego regulowania jego natężenia i programowania funkcji czasowych. W przypadku oświetlenia RGB LED istnieje także możliwość zmiany kolorów i tworzenia własnych scen świetlnych.
Zarządzanie ogrzewaniem
Funkcja sterowania ogrzewaniem jest bardzo rozbudowana. Za pośrednictwem różnych czujników monitoruje się na bieżąco temperaturę w każdym pomieszczeniu inteligentnego domu. Jej wizualizacja umożliwia obiektywną ocenę warunków cieplnych całego budynku i korygowanie ich zgodnie z preferencjami mieszkańców. Ponadto, dzięki możliwości programowania, można wprowadzić indywidualny harmonogram, według którego, w określonych ramach czasowych, w wybranych pomieszczeniach ma być chłodniej lub cieplej. Zdalne sterowanie systemem umożliwia kontrolę temperatury podczas dłuższej nieobecności w domu, z dowolnego miejsca na świecie.
Obsługa rolet, bram i okien dachowych
System pozwala na uruchomienie mechanizmu otwierania i zamykania bramy wjazdowej oraz garażowej i okien dachowych. Można to zrobić, będąc w domu lub poza nim – za pośrednictwem aplikacji zainstalowanej w smartfonie czy tablecie.
Zarządzanie urządzeniami elektrycznymi
Bardzo dużą wygodą jest możliwość sterowania sprzętem AGD, klimatyzacją, czy np. elektrycznym kominkiem. Wychodząc z pracy, można włączyć kominek, aby dom przyjemnie się ogrzał przed powrotem do niego. Automatyka budynkowa pozwala na dużą oszczędność czasu, umożliwia bowiem zdalne sterowanie praktycznie wszystkimi urządzeniami w domu.
Oszczędność energii
Poprzez odpowiednie zarządzanie ogrzewaniem i oświetleniem system inteligentnego domu pozwala uzyskać konkretne korzyści finansowe.
Bezpieczeństwo
Zainstalowane czujniki ruchu – kontaktronowe oraz zalania – zapewniają całkowite bezpieczeństwo domu podczas nieobecności w nim mieszkańców. Ponadto użytkownik, dzięki dwukierunkowej komunikacji między kontrolerem a odbiornikami może w dowolnym momencie sprawdzić, czy zamknięte są drzwi i okna oraz wyłączyć prąd, gaz, ogrzewanie itp.
Dzięki funkcjom sprawnego sterowania oświetleniem, roletami, bramami, ogrzewaniem oraz innymi urządzeniami elektrycznymi i możliwością przystosowania ich działania do własnych potrzeb, inteligentny dom jest miejscem, które zapewnia wygodę, odpoczynek i bezpieczeństwo każdemu domownikowi. Sprawia, że można czuć się w nim naprawdę komfortowo. System inteligentnego domu nadaje się do zainstalowania w dowolnym budynku, czy mieszkaniu, w każdym momencie. Warto jednak wcześniej odwiedzić stronę e-sklep.zamel.pl i zapoznać się z możliwościami systemu oraz jego wariantami cenowymi oraz oferowaną funkcjonalnością.