› bieżące
17:09 / 28.06.2013

Elżbieta Gelert dementuje informacje Prawa i Sprawiedliwości

Elżbieta Gelert dementuje informacje Prawa i Sprawiedliwości

fot. Konrad Kosacz/elblag.net

W świetle nieprawdziwych plotek, które pochodzą od osób o różnych politycznych intencjach, a mówiących o tym, że miałabym zatrudnić Pana Grzegorza Nowaczyka w Urzędzie Miasta po ewentualnym zwycięstwie w wyborach prezydenckich, chciałabym uciąć te spekulacje - pisze kandydatka na prezydenta miasta, Elżbieta Gelert (PO).

Nie zamierzam zatrudnić Pana Grzegorza Nowaczyka, ani też nikogo z jego wiceprezydentów lub doradców w Urzędzie Miasta, ani w spółkach miejskich. Podjęłam taką decyzję, ponieważ nie zamierzam podczas swojej kadencji bezustannie zmagać się z różnymi komentarzami i ocenami pracy tych osób. Dla mnie najważniejsze jest dobro miasta i chcę mieć współpracowników, którzy swoją przeszłością, doświadczeniem lub kwalifikacjami będą mi w tym pomagać.

Przykro mi, że konkurencja w swoim stylu próbuje zniechęcić takimi przebiegłymi działaniami elblążan do poparcia mojej kandydatury, jednocześnie apelując do mnie o kampanię prowadzoną fair. Wyrażam też duże zdziwienie z powodu braku znajomości mojego programu wyborczego i nie rozumiem tłumaczenia Pana Jerzego Wilka, że nie ma on czasu go przeanalizować. Jak można prowadzić merytoryczną kampanię nie wiedząc co ma do zaoferowania kontrkandydat?

Jeśli nie będzie to dla mojego kontrkandydata za duży kłopot to zapraszam na moją stronę internetową – www.prezydentgelert.pl gdzie można przeczytać m.in. o redukcji liczby wiceprezydentów z trzech do dwóch, zapowiedzi rozsądnej restrukturyzacji niektórych spółek miejskich w tym ZBK, ograniczenie liczby wyjazdów zagranicznych. Doprawdy nie rozumiem jak można na tym etapie kampanii popełniać takie błędy merytoryczne. Pod wielką wątpliwość stawia to zdolność PiS-u do poradzenia sobie z ciężarem odpowiedzialności za 120-tysięczne miasto, kiedy 10 priorytetów programowych jest za trudnym materiałem dla 10 osób biorących udział we wczorajszej konferencji prasowej komitetu.

Mam nadzieję, że wszelkie pozostałe (oby merytoryczne) kwestie będziemy mogli wyjaśnić już 1 lipca o godzinie 18:00 na debacie organizowanej przez Telewizję Elbląską. Będę na Państwa czekać.

Tymczasem wszystkim Elblążanom życzę wspaniałej zabawy na Dniach Elbląga!

Z wyrazami szacunku,
Elżbieta Gelert

12
8
oceń tekst 20 głosów 60%