› bieżące
13:11 / 02.07.2013

Elżbieta Gelert: jako prezydent zmodernizuje stadion przy Agrykola

Elżbieta Gelert: jako prezydent zmodernizuje stadion przy Agrykola

fot. Konrad Kosacz

Elżbieta Gelert, kandydatka na prezydenta miasta Elbląga złożyła Pawłowi Guminiakowi gratulacje z okazji utworzenia klubu ZKS Olimpia Elbląg. Jednocześnie zwróciła się do kibiców piłkarskich z jasną deklaracją – jeśli zostanie prezydentem, stadion przy Agrykola przejdzie rozbudowę.

Chciałabym złożyć gratulacje na ręce pana prezesa Pawła Guminiaka dla wszystkich, którym los Olimpii Elbląg nie jest obojętny. Połączenie, którego dokonaliście było wyczekiwane i w moim odczuciu potrzebne dla zgromadzenia najlepszych piłkarskich tradycji i talentów w jednej silnej drużynie. Bez wątpienia przełoży się to na poziom szkolenia młodzieży, dzięki skonsolidowaniu wypracowanych w obu klubach wzorcach kształcenia oraz zarażania pasją najmłodszych.

Jesteście teraz największym klubem w województwie z ogromną szansą na przełożenie tej wielkości na wyniki, czego Państwu życzę. Nie jestem pewnie tak wielką fanką piłki nożnej jak Państwo, jednak zawsze trzymam kciuki za nasze drużyny w każdej dyscyplinie i wśród moich współpracowników jest wielu zagorzałych kibiców elbląskich klubów.

Poprosili mnie oni o jasną deklarację – co ze stadionem w przypadku jeśli to mi przypadnie zaszczyt sprawowania urzędu Prezydenta Elbląga. Otóż drodzy kibice i działacze macie we mnie pełnego przyjaciela tej idei. Miasto wielkości Elbląga zasługuje na stadion z prawdziwego zdarzenia. Oczywiście sytuacja finansowa miasta nie jest idealna, ale na tę inwestycję są już zarezerwowane środki i musimy je wykorzystać jak najszybciej. Nie zamierzam składać tu wymijających obietnic. Stadion musi powstać i podczas mojego urzędowania będzie to jeden z priorytetów. Życzę Państwu samych sukcesów, awansu do wyższego poziomu rozgrywkowego, zawsze dodatniego bilansu bramek i wszystkiego co najlepsze! Pamiętajcie, że macie we mnie wsparcie i jestem otwarta na dialog z Państwem, jako poseł czy jako Prezydent.

Jeszcze raz gratuluję i pozdrawiam
Elżbieta Gelert 

6
6
oceń tekst 12 głosów 50%

Powiązane artykuły

Jerzy Wilk podchodzi ostrożnie do modernizacji stadionu

02.07.2013 komentarzy 6

Kandydat na prezydenta miasta Jerzy Wilk spotkał się z przedstawicielami grup kibicowskich Olimpii Elbląg. Wilk poparł starania kibiców o zmianę nazwy Ronda...

Robert Turlej: Stadion - jeśli nie teraz, to już nigdy

03.07.2013 komentarzy 17

- Przyglądając się dyskusji na temat przyszłości budowy nowego stadionu doszedłem do wniosku, że wiele osób ma mętlik w głowach i warto jeszcze raz...