› bieżące
07:02 / 10.06.2013

Elżbieta Gelert: Nie byłam organizatorem spotkania w Teatrze

Elżbieta Gelert: Nie byłam organizatorem spotkania w Teatrze

Pragnę przeprosić wszystkich uczestników spotkania osób związanych z elbląską oświatą, które odbyło się 9 czerwca br. w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, za swoją nieobecność wynikającą z nieprecyzyjności informacji dotyczących organizacji wydarzenia – pisze Elżbieta Gelert, kandydatka na prezydenta Elbląga.


Na zaproszeniach, które zostały rozesłane do wielu osób związanych z edukacją w naszym mieście, zamieszczona została nieprecyzyjna informacja, mogąca sugerować, że jako kandydatka na Prezydenta Elbląga byłam współorganizatorem tego wydarzenia, pragnę podkreślić, iż nie byłam współorganizatorem, ani sponsorem niedzielnego spotkania. Nie było ono też działaniem Komitetu Wyborczego, a tym samym prowadzonej przez nas kampanii.

Bardzo chciałam być z Państwem w elbląskim Teatrze. Jednakże w obliczu nieprecyzyjnych informacji zawartych w zaproszeniach, które były Państwu rozdawane, podjęłam ostatecznie decyzję o nie wzięciu udziału w spotkaniu. Wynikała ona wyłącznie z poszanowania dla przepisów prawa, które jasno stanowi, że kandydaci jako współorganizatorzy mogą występować tylko na spotkaniach inicjowanych przez swoje komitety. Niejednoznaczność informacji zawartych w zaproszeniach spowodowała groźbę konfliktu z tymi przepisami.

Bardzo liczę na możliwość spotkania i rozmowy z Państwem. W związku z tą mało komfortową lecz zaistniałą sytuacją pragnę przeprosić osoby, które liczyły na moją obecność i choć krótką rozmowę w niedzielne popołudnie. Jednocześnie zapraszam wszystkich zainteresowanych dobrem elbląskiej edukacji na spotkanie w piątek - 14 czerwca br. o godzinie 17:30 w moim biurze poselskim przy ulicy Rybackiej 28a. Wydarzenie zorganizowane zostanie przez mój komitet wyborczy, toteż mogę z pełną odpowiedzialnością zaprosić Państwa na nie jako kandydatka na Prezydenta Elbląga.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Elżbieta Gelert

 

5
9
oceń tekst 14 głosów 36%