› poradnik
10:40 / 14.06.2021

Endermologia to popularny zabieg wyszczuplający - na czym polega?

Endermologia to popularny zabieg wyszczuplający - na czym polega?

Endermologią nazywamy masaż podciśnieniowy, który oddziałuje na tkankę łączną skóry. Jest to innowacyjny zabieg, który wykonuje się przy użyciu niewielkiego urządzenia. Urządzenie pracuje pod ciśnieniem i pozwala wywierać efekty kosmetyczne oraz rehabilitacyjne w głębokich strukturach skóry i mięśni całego ciała.

Na czym polega zabieg endermologii?

Endermologia to masaż podciśnieniowy, który wykonuje się specjalistycznym urządzeniem. Tak skonstruowane urządzenie oddziałuje na skórę i tkankę łączną. Urządzenie, które wykorzystywane jest do zabiegu endermologii, można wykorzystać do masażu niemal każdej powierzchni ciała. Dzięki zabiegowi możemy się odchudzić, pozbyć cellulitu, wymodelować sylwetkę, a nawet poprawić kontury twarzy - podkreśla dr n. med. Katarzyna Osipowicz z Kliniki OT.CO w Warszawie.

Zabieg przeprowadza się za pośrednictwem specjalnego, izolacyjnego stroju, w który pacjent zobowiązany jest ubrać się przed rozpoczęciem sesji. Kostium jest niezbędny do wykonania bezpiecznego oraz sprawnego masażu ciała. Stroje przeznaczone do zabiegu endermologii wykonane są ze specjalnych materiałów, które chronią skórę. Bez niego może dojść do zaciągnięcia włosków i podszczypywania. Zapobiega także mikrourazom mechanicznym w przypadku zbyt wysokiej intensywności podciśnienia. 

Poza kwestią bezpieczeństwa, kostium zapewnia higienę oraz znacznie ułatwia przesuwanie się głowicy aparatu. Dzięki kostiumowi zachowana jest intymność, jednak mimo tego, pacjent zakłada również bieliznę jednorazową. Głowica aparatu zasysa kombinezon oraz skórę, dlatego też moc podciśnienia dobierana jest na podstawie doznań pacjenta, aby uniknąć dyskomfortu. 

Jak wygląda zabieg endermologii? Dla kogo jest przeznaczony?

Bez względu na to, jaką część ciała poddamy zabiegowi, nie różni się to metodą jego wykonywania. Masaż podciśnieniowy wykonuje się za pomocą aparatu, który przeznaczony jest do endermologii. Wielkość głowicy aparatu dobiera się do części ciała, na której będzie wykonywany masaż. 

Sama głowica aparatu sterowana jest za pomocą komputera i składa się z dwóch ruchomych rolek i komory ssącej. Komora ssąca pod wpływem ciśnienia wciąga fałd między rolki, po czym wałkuje i ugniata głębokie oraz powierzchniowe tkanki skóry.

Przede wszystkim masaż endermologiczny polecany jest osobom, które się odchudzają, chcą zlikwidować cellulit oraz tym, które pragną wymodelować sylwetkę. Oprócz uzyskania wyczekiwanych efektów, dzięki masażowi organizm szybciej usuwa toksyny i tkankę tłuszczową.

masaż podciśnieniowy

Efekty masażu endermologicznego

Efekty zabiegu endermologii zauważalne są już po pierwszej sesji. Jednak w przebiegu kompleksowego działania zaleca się serię 10–12 zabiegów dwa razy w tygodniu. Osoby, które chcą regularnie korzystać z masażu, powinny powstrzymać się przed kolejną serią co najmniej 3 miesiące, a zabieg wykonywać raz w tygodniu. Endermologia to prawdziwe zbawienie w walce o idealnie gładką skórę i sylwetkę.

Oprócz możliwości pozbycia się niechcianego cellulitu, masaże endermologiczne silnie wpływają na przyspieszenie tempa pracy układu limfatycznego, przemianę materii oraz procesów usuwania toksyn i nadmiaru płynów. Dodatkowo, taki zabieg dotlenia skórę i przyspiesza krążenie, dzięki czemu pobudza proces samoistnej odnowy biologicznej. Często wykorzystywana jest również w terapii bólowej mięśni, kręgosłupa i ogólnego przemęczenia.

Masaż endermologiczny posiada wiele właściwości, które nie wszystkim są znane. Poza możliwością likwidacji cellulitu, wymodelowaniem sylwetki czy walki z nadwagą bądź otyłością, sprawdza się także w przypadku: 

  • zaburzeń przemiany materii
  • zaburzeń krążenia żylno-limfatycznego
  • nerwobóli
  • wad postawy
  • stanów wywołanych przeciążeniem mięśni oraz stawów
  • blizn
  • rehabilitacji po kontuzjach czy urazach sportowych
  • skłonności do gromadzenia się wody w organizmie

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Zabiegi endermologiczne mają duży wpływ na naczynia krwionośne, co sprawia, że po zabiegu mogą wystąpić siniaki, pajączki oraz żylaki. Dlatego też endermologia nie jest przeznaczona dla każdego, a tym bardziej dla osób, które mają problemy z żylakami, chorują na zapalenie żył, mają skłonności do naczyniaków. Innymi przeciwwskazaniami są:

  • aktywna choroba nowotworowa
  • przepuklina brzuszna
  • duża ilość tłuszczaków
  • infekcje skóry, uszkodzenia, stany zapalne i rany naskórka
  • ciąża
  • karmienie piersią
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych

Ile kosztuje endermologia?

Dla wielu z nas wykonanie zabiegu byłoby zbawieniem, ponieważ dzięki niemu pozbywamy się dotychczasowych kompleksów. Jednak cena zabiegu jest wysoka, bo jeden zabieg kosztuje mniej więcej 300 złotych, choć zdarza się, że więcej. Aby osiągnąć widoczne efekty, trzeba zdecydować się na co najmniej 10 spotkań. Mimo swojej ceny, posiada spore grono zwolenników, którzy cieszą się efektami zabiegu i nie żałują wydanych pieniędzy.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%