› rozrywka
11:35 / 25.07.2017

EOK i Vołosi oczarowali elblążan

EOK i Vołosi oczarowali elblążan

fot. EOK

Ach, co to były za dźwięki! Elbląska Orkiestra Kameralna i zespół Vołosi dali energetyczny koncert w Katedrze pw. św. Mikołaja w Elblągu w ramach IV Festiwalu „Muzyka polska na Żuławach”. Występ muzyków miejscowa publiczność nagrodziła długimi owacjami.

Festiwal powoli dobiega końca. Na szlaku wydarzenia nie mogło zabraknąć Elbląga, w którym mieści się siedziba pomysłodawców wydarzenia. Koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej i Vołosów, przyciągnął tłumy słuchaczy! Mieszkańcy miasta i turyści ochoczo wstępowali do kościoła, skuszeni możliwością wysłuchania koncertu w nietypowym miejscu.

W programie, tak jak w poprzednich dniach Festiwalu, znalazły się aranżacje z dwóch płyt Vołosów, przede wszystkim z niedawno wydanego albumu „Nomadism”, które z niezwykłą siłą i wdziękiem, zabrzmiały w przestrzeni elbląskiej świątyni. „Tsavkisi”, „Crawler”, „Baja”, „Szara godzina”, „Walc Stanislawow czy „Smutna dolina” były dla słuchaczy prawdziwymi rarytasami, pobudzającymi ich wyobraźnię. Wykonawcy stanęli na wysokości zadania, wkładając w koncert całe serce i grając jak pod natchnieniem siły wyższej. Nie bez znaczenia była wyjątkowa atmosfera katedralnego wnętrza, skłaniającego do metafizycznych refleksji i obecność rodziny, przyjaciół wielu muzyków – nie tylko tych z Elbląga.

Jednak duże emocje budziło również wydarzenie, które staje się tradycją tegorocznej edycji. Kolejny raz w trakcie koncertu została zerwana struna. Jednak w Katedrze, dla odmiany nie od altówki tylko skrzypiec. Pomimo tego wydarzenia publiczność nie dała się wybić z koncertowego nastroju i nie wypuściła muzyków bez rekordowych trzech bisów. Słuchacze odczuwający niedosyt z chęcią zaopatrywali się w płyty Vołosów, nawzajem polecając sobie krążki.

Tym, którzy chcą doświadczyć na własnej skórze euforii i ogromnej frajdy, jaką wywołują w trakcie tegorocznej edycji Elbląska Orkiestra Kameralna i Vołosi, prowadzeni przez maestro Marka Mosia oraz sprawdzić czy któryś instrument znów sprawi niespodziankę, zapraszamy do Stegny, gdzie o godzinie 19.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędzie się finałowy koncert.

Michał Libuda, EOK

Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik

Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. z o.o. ; Sp. J., Toyota Knedler

Patronat Honorowy: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin

Partnerzy: Gmina Stare Pole, Gmina Pasłęk, Gmina Stegna, GOKiS Stare Pole, GOK Stegna, Pasłęcki Ośrodek Kultury

Zrealizowano przy pomocy finansowej Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Wydarzenie dofinansowane z Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%