› relacje
08:01 / 06.07.2018

EOK, Marcin Wyrostek i wypełniona po brzegi elbląska katedra, czyli muzyka polska na Żuławach (+ zdjęcia)

EOK, Marcin Wyrostek i wypełniona po brzegi elbląska katedra, czyli muzyka polska na Żuławach (+ zdjęcia)

fot. Marcin Mongiałło

5 lipca o godzinie 19.00 w katedrze pw. św. Mikołaja w Elblagu rozpoczął się koncert, który przyciągnął prawdziwe tłumy. Blisko 1000 elblążan słuchało i podziwiało muzyków Elbląskiej Orkiestry Kameralnej oraz wirtuoza akordeonu Marcina Wyrostka z zespołem.

Wydarzenie odbyło się w ramach cyklu  „Muzyka Polska na Warmii i Żuławach”, który co roku przyciąga miłośników muzyki, którzy w świątyniach Elbląga i okolicznych miejscowości mogą usłyszeć wspaniałe aranżacje. Nie inaczej było w tym roku, w któym odbyła się już piąta edycja festiwalu.

Elblążanie podziwiali Marcina Wyrostka (akordeon) z zespołem (Mateusz Adamczyk – skrzypce, Piotr Zaufal – bas, Krzysztof Nowakowski – instrumenty perkusyjne), który zagrał z towarzyszeniem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Marka Mosia.

Muzyk zaprezentował między innymi utwory ze swojej ostatniej płyty "Polacc". Nie zabrakło też innych kompozycji, takich jak „Śmierć Marii królowej Szkotów”, tanga pochodzącego ze ścieżki dźwiękowej filmu o księdzu Tischnerze, czy też wspaniałego utworu Jana Sebastiana Bacha. Trzeba przyznać, że genialny artysta potrafi stworzyć klimat i porwać słuchaczy. 

Zobaczcie naszą fotorelację.

Już dzisiaj (6 lipca) Festiwal „Muzyka polska na Żuławach” przeniesie się do Pasłęka. Koncert w kościele pw. św. Bartłomieja rozpocznie się o godz. 19. Wstęp wolny.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Zdjęcia ilość zdjęć 48