› zapowiedzi
12:15 / 08.01.2019

EOK wprowadza maturzystów w smyczkowy świat

EOK wprowadza maturzystów w smyczkowy świat

fot. archiwum elblag.net / Marcin Mogiałło

Jak zainteresować maturzystów muzyką klasyczną? Elbląska Orkiestra Kameralna udziela odpowiedzi na to pytanie za pomocą programu Filharmonia/ ostrożnie, wciąga!!! Dzięki projektowi elbląscy maturzyści mogą bezpłatnie uczestniczyć w koncertach abonamentowych i próbach otwartych EOK.

Najbliższe wydarzenie organizowane w ramach Filharmonii… odbędzie się już  11. stycznia w Sali Koncertowej Ratusza Staromiejskiego - uczniowie wezmą wówczas udział w otwartej próbie Orkiestry. Kameraliści, wraz z Marcinem Zdunikiem – „fenomenem wiolonczeli” i Karoliną Nowotczyńską, która tym razem wystąpi w roli solistki, udowodnią, że dźwięk płynący spod smyczków może pobudzić nawet najbardziej niemuzykalne ucho. W Sali Koncertowej zabrzmią utwory klasyków, w tym Wolfganga Amadeusza Mozarta. Nie zabraknie także polskich akcentów – maturzyści będą mogli wysłuchać m.in. kompozycji Mieczysława Weinberga i Wojciecha Kilara. Nad całością będzie czuwał szef artystyczny EOK, maestro Marek Moś.
 

Otwarta próba w Sali Koncertowej Ratusza Staromiejskiego – 11.01.2019, piątek, 12:00

Wykonawcy:
Marek Moś – dyrygent
Marcin Zdunik – wiolonczela
Karolina Nowotczyńska – skrzypce
Elbląska Orkiestra Kameralna 

W programie m.in.
Wybrane fragmenty utworów repertuarowych

Filharmonia uczestniczy w programie „filharmonia / ostrożnie, wciąga!!!” organizowanym przez Instytut Muzyki i Tańca ze środków MKiDN

Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J., Toyota Knedler
Meble Wójcik jest Fundatorem Głównym Instrumentów Elbląskiej Orkiestry Kameralnej

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%