› biznes
13:20 / 26.02.2016

EPEC i jego związki zawodowe odpierają zarzuty i apelują

EPEC i jego związki zawodowe odpierają zarzuty i apelują

fot. Bartłomiej Ryś

Jawny Elbląg, organizacja zajmująca się kontrolą społeczną, zamieściła a swojej stronie internetowej odpowiedź Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej oraz działających przy nim trzech związków zawodowych na wyniki przeprowadzonej kontroli dotyczącej realizacji projektu „Modernizacja miejskiego systemu ciepłowniczego w Elblągu”.

W okresie od 11.09.2015 r. do 15.02.2016 r. w Elbląskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. odbyła się kontrola procesu inwestycyjnego związanego z realizacją projektu pn. „Modernizacja miejskiego systemu ciepłowniczego w Elblągu”, który zrealizowany został w latach 2013-2014. Kontrola wszczęta została przez Radę Nadzorczą Spółki z inicjatywy Prezydenta Miasta Elbląg Witolda Wróblewskiego. Przeprowadziła ją trzyosobowa komisja składającą się z członków RN:
- Franciszek Szyszka – przewodniczący komisji, członek RN,
- Bogdan Włodarczyk – członek komisji, przewodniczący RN,
- Robert Pałys – członek komisji, sekretarz RN, pracownik EPEC.

Prace komisji wspierał również trzyosobowy Zespół Specjalistyczny składający się z pracowników Urzędu Miejskiego w Elblągu:
- Adam Jocz – Dyrektor Departamentu Kontroli i Monitoringu,
- Dariusz Ostrowski – Główny Specjalista w Departamencie Strategii i Rozwoju,
- Joanna Zakrzewska – Inspektor w Departamencie Kontroli i Monitoringu.

Dokumenty opracowane przez Radę Nadzorczą i Zespół Specjalistyczny zostały upublicznione 18.02.2016 r. na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Elblągu. Można je pobrać także z serwisu Jawny Elbląg.

- Kontrola EPEC – Stanowisko Zespołu Specjalistycznego UM z 10.02.2016
- Kontrola EPEC – Protokół kontrolny Rady Nadzorczej z 15.02.2016

W odpowiedzi na przedstawiony w powyższych dokumentach informacje, ze strony EPEC do Prezydenta Miasta wpłynęły trzy pisma:

- Pismo Związków Zawodowych do Prezydenta z 19.02.2016
- Pismo Komisji Przetargowej do Prezydenta z 22.02.2016
- Stanowisko Zarządu EPEC ws. Protokołu kontrolnego RN i Stanowiska UM z 22.02.2016

W związku z sytuacją powstałą w miejskiej spółce EPEC, po zakończonych kontrolach, w poniedziałek 22.02.2016 r. o godz. 7:00 w urzędzie odbyło się spotkanie Prezydenta Witolda Wróblewskiego z Prezesem EPEC Łukaszem Piśkiewiczem oraz dwoma parlamentarzystami reprezentujących Platformę Obywatelską – Posłanką Elżbietą Gelert i Senatorem Jerzym Wcisła. 

Zachęcamy do zapoznania się z treściami udostępnionych dokumentów oraz wcześniejszymi artykułami dotyczącymi tej sprawy. Do tematu powrócimy lada moment, publikując wywiad z radnym Ryszardem Klimem, który jest od samgo początku najbardziej zaangażowanym radnym w tematyce spółki EPEC.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Powiązane artykuły

Atmosfera wokół EPEC robi się coraz bardziej gorąca

17.02.2016 komentarzy 6

Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w ostatnim czasie coraz częściej pojawia się na ustach elblążan, jako spółka objęta szczególną...