› bieżące
21:00 / 26.07.2013

EPEC przebudowuje sieć ciepłowniczą na ul. Topolowej

EPEC przebudowuje sieć ciepłowniczą na ul. Topolowej

fot. Konrad Kosacz/elblag.net

W rejonie ulicy Topolowej i Płk. Dąbka Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. realizuje prace związane z przebudową sieci magistrali. Roboty wykonywane są na odcinku o długości 190 metrów, w ramach projektu „Modernizacji miejskiego systemu ciepłowniczego w Elblągu”. Śródki na jego realizacje częściowo pochodzą z kasy unijnej. Jest jednym z pięciu, które firma realizuje w bieżącym roku.

Prace trwają od początku lipca br. Technologiczna cześć ma być zakończona do końca września br. Sukcesywnie z postępem prac ma być wykonywane odtworzenie zniszczonego terenu. Całkowite zakończenie realizacji projektu zaplanowane zostało na koniec listopada br. 

- Roboty polegają na wymianie sieci tradycyjnej kanałowej na nowoczesną sieć preizolowaną o większym współczynniku izolacyjności termicznej. Inwestycje pozwolą zmniejszyć straty ciepła na przesyle, co przyczyni się do zredukowania emisji dwutlenku węgla do atmosfery, a także zminimalizuje ryzyko wystąpienia potencjalnych awarii na sieciach ciepłowniczych – podkreśla Wojciech Orłowski, Kierownik Działu Technicznego w firmie EPEC Sp. z o.o.

Prowadzona przebudowa sieci w niewielkim stopniu powoduje utrudnienia dla okolicznych mieszkańców. Dziś został wykonany tymczasowy dojazd do budynku przy Robotniczej 244 – od strony sklepu Sieć 34. Jest to spowodowane zamknięciem głównego dojazdu do obiektu. 

- Na wszystkie inwestycje związane z wdrożeniem nowych sieci i węzłów ciepłowniczych EPEC w tym roku przeznaczy kwotę ponad 17 mln złotych - informuje strona internetowa elbląskiego przedsiębiorstwa ciepłowniczego.

20
0
oceń tekst 20 głosów 100%