› bieżące
10:14 / 30.05.2018

Episkopat Polski zachęca w Boże Ciało do akcji #Procesja

Episkopat Polski zachęca w Boże Ciało do akcji #Procesja

fot. Marcin Mongiałło (archiwum Elblag.net)

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik zachęca wiernych do wykonywania zdjęć podczas procesji Bożego Ciała i umieszczenia ich w mediach społecznościowych w ramach akcji #Procesja.

Stwórzmy w mediach społecznościowych obraz tego, jak przeżywamy w Polsce Boże Ciało. Dzielmy się zdjęciami i nagraniami wideo, oznaczając je hasztagiem #Procesja. W minionym roku akcja połączyła miliony osób. Mam nadzieję, że podobnie będzie tym razem

– poinformował rzecznik na oficjalnej stronie Konferencji Episkopatu Polski.

Jednocześnie wskazał uzasadnienie dla tego typu akcji zauważając, że wśród wiernych istnieje potrzeba dzielenia się przeżywaniem wiary: 

Bardzo ważnym aspektem takich inicjatyw jest fakt, że publikując zdjęcia czy nagrania wideo wykonane np. smartfonem dajemy możliwość pewnego rodzaju uczestnictwa w ważnych wydarzeniach religijnych. Ponadto, ci którzy z różnych powodów nie mogą brać osobistego w Procesjach mogą łączyć się duchowo. Temu służy również akcja hasztag #Procesja na Twitterze i Facebooku

Jak co roku z okazji Bożego Ciała, na elbląskie ulice wyjdą wierni, aby uczestniczyć w procesjach. W ubiegłym roku w Elblągu zorganizowano ich dziesięć.  

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%