› bieżące
09:51 / 30.09.2021

Estetyczne i funkcjonalne pokrycie dachowe z dachówki ceramicznej? Sprawdź!

Estetyczne i funkcjonalne pokrycie dachowe z dachówki ceramicznej? Sprawdź!

Dachówki ceramiczne są pokryciem cenionym za wiele swoich cech – między innymi elegancję, funkcjonalność oraz wysoką trwałość. Dodatkowo to produkty bardzo różnorodne pod względem formy i kolorystyki. Dlatego pozwalają one na zaprojektowanie dachu nie tylko cechującego się znakomitymi parametrami technicznymi, ale także zachwycającego swoją estetyką. Produkty CREATON – lidera na rynku dachówek ceramicznych – gwarantują najwyższą możliwą jakość połączoną z nowoczesnym, modnym designem.

Powierzchnie dachówek ceramicznych

Dachówki ceramiczne odznaczają się licznymi zaletami. Są między innymi niezwykle odporne na uszkodzenia. Ich powierzchnia wzmacniana jest często różnymi rodzajami powłok. W przypadku dachówek ceramicznych CREATON są to angobowana NUANCE oraz glazurowane – FINESSE i NOBLESSE. Specjalne powłoki chronią również połać przed porastaniem przez rośliny. Dachówki ceramiczne są także niezwykle wytrzymałe na działanie skrajnych temperatur. Niezależnie więc od panującej pogody zapewniają wysoką szczelność dachu.

Co więcej, ten rodzaj pokrycia wyróżnia się również bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi. W upalne dni pomieszczenia znajdujące się pod dachem z dachówek ceramicznych będą się znacznie mniej nagrzewać. Ważna jest także izolacja akustyczna. Pokrycie ceramiczne skutecznie wytłumia wszelkie hałasy, w tym odgłos kropel padającego deszczu. Zastosowanie tego rodzaju dachówek gwarantuje więc pełen komfort użytkowania pomieszczeń na poddaszu.

Kształty dachówek ceramicznych

Dachówki ceramiczne dają także bardzo dużą swobodę w zakresie wyboru ich kształtów oraz rozmiarów. W ofercie CREATON znajduje się ponad 30 różnych modeli wraz z dopasowanymi akcesoriami i dodatkowymi systemami dachowymi.

Dużą popularnością cieszą się dachówki płaskie, znakomicie komponujące się z budownictwem nowoczesnym. W ofercie CREATON przykładami tego typu produktów są między innymi barwiona w masie dachówka VISIO, minimalistyczna DOMINO oraz wielkoformatowa SIMPLA. Esówki wyróżnia charakterystyczny, falowany kształt (przypominający literę „S”), który nadaje połaci atrakcyjnego wyglądu. Holenderki płaskie – takie jak barwiona w masie PREMION, czy wielkoformatowe modele TITANIA oraz FUTURA – łączą klasyczną estetykę z nowoczesnym designem. Podobnie jak płaska dachówka CANTUS (nawiązująca kształtem do takiego rodzaju pokrycia dachowego jak dachówka reńska), która dodatkowo oznacza się uniwersalnością zastosowania, ponieważ doskonale sprawdza się zarówno na obiektach tradycyjnych, jak i budynkach o współczesnej architekturze.

Karpiówki za sprawą charakterystycznej formy i niewielkich rozmiarów doskonale sprawdzają się na dachach o złożonej architekturze. Tego rodzaju dachówką w ofercie CREATON jest przykładowo model KLASSIK. Nawiązanie do historycznego wzornictwa zestawione z oryginalnym wyglądem to natomiast cechy, którymi odznaczają się marsylki, takie jak RATIO oraz RAPIDO. Pozostają one produktami uniwersalnymi i ponadczasowymi.

Za sprawą swojej imponującej różnorodności dachówki ceramiczne stanowią więc doskonały wybór na każdy rodzaj dachu zarówno w ramach budownictwa tradycyjnego, jak i nowoczesnego.

Dachówka ceramiczna jest najlepszym rozwiązaniem, kiedy szukamy pokrycia wysokiej jakości, które równocześnie będzie zachwycać swoją estetyką. Produkt ten łączy w sobie atrakcyjny wygląd z funkcjonalnością oraz odpornością na działanie niekorzystnych czynników – w tym pogody. Niezwykle bogata oferta CREATON Polska zawiera wiele modeli dachówek ceramicznych różniących się formatem, designem, powierzchnią oraz kolorem. Dzięki temu każdy inwestor z łatwością znajdziecie w niej produkt dostosowany do swoich potrzeb.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%