› rozwój i edukacja
12:39 / 07.03.2017

Europejski Dzień Logopedy w Szkole Podstawowej nr 8 w Elblągu (+ zdjęcia)

Europejski Dzień Logopedy w Szkole Podstawowej nr 8 w Elblągu (+ zdjęcia)

W poniedziałek (6 marca) w ramach obchodów Europejskiego Dnia Logopedy w Szkole Podstawowej Nr 8 w Elblągu zorganizowano „Zabawy logopedyczne” dla uczniów klas I-III oraz IV-VI oraz zajęcia pod hasłem „Przygody Pana Języczka” dla wychowanków  świetlicy szkolnej.

Dzieci zmagały się z różnorodnymi zadaniami logopedycznymi wykorzystując specjalistyczne pomoce. Mogły zobaczyć jak wyglądają przyrządy do masażu, spirometry, reraki. Jednak największą popularnością cieszyły się ćwiczenia oddechowe z użyciem wiatraczków i dmuchajek oraz pojemniki z piaskiem i kolorowym ryżem będące elementem innowacji logopedycznej realizowanej w naszej szkole.  

Za poprawne wykonanie zadań dzieci z klas młodszych otrzymały zabawki do ćwiczeń oddechowych, a starsi uczniowie łamigłówki logopedyczne.

Obchody Europejskiego Dnia Logopedy zorganizowała Agnieszka Zagulska-Narwojsz, logopeda szkolny oraz Katarzyna Stępczyńska, wychowawca świetlicy. W przeprowadzeniu ćwiczeń z dziećmi pomogły studentki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu.

Marzena Skonieczna

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 4