› region
15:37 / 10.02.2016

Europejski Dzień Numeru 112

Europejski Dzień Numeru 112

Z okazji Europejskiego Dnia Numeru 112 wojewoda Artur Chojecki 11 lutego br. o godzinie 10.00 spotka się z uczniami Zespołu Szkół w Jezioranach.

W ramach wojewódzkich obchodów tego dnia operatorzy numeru alarmowego pracujący w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Olsztynie przeprowadzą szkolenie dla ponad 150 uczniów z zakresu prawidłowego posługiwania się numerem alarmowym, przestrzegania zasad bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy. Podczas lekcji edukacyjnej z udziałem wojewody rozstrzygnięty zostanie konkurs plastyczny. Autorzy zwycięskich prac otrzymają od wojewody nagrody i gratulacje.

Wśród uczniów biorących udział w lekcji edukacyjnej znajdzie się również Karolinka, uczennica klasy II B, która wezwała pomoc do chorej mamy, dzwoniąc właśnie na numer 112. Telefonując, precyzyjnie podała objawy oraz wszelkie dane potrzebne do przyjęcia i realizacji zgłoszenia.

Zgodnie z deklaracją trzech unijnych instytucji – Rady UE, Parlamentu i Komisji Europejskiej - 11 lutego został ustanowiony Europejskim Dniem Numeru 112. Numer alarmowy 112, działający na terenie całej Unii Europejskiej, odgrywa kluczową rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa obywateli.Ważnym elementem obchodów w tym roku jest podkreślenie roli operatorów numerów alarmowych oraz złożenie im podziękowań za profesjonalizm i zaangażowanie w trakcie niezmiernie trudnej, odpowiedzialnej i obciążającej pracy.

Niestety nadal największym problemem  Centrów Powiadamiania Ratunkowego jest odsetek zgłoszeń fałszywych lub niezasadnych.

W 2015 roku do CPR w Olsztynie wpłynęło 782 106 wywołań kierowanych na numer alarmowy 112. Spośród wszystkich wywołań ponad 80% to zgłoszenia niezasadne, które nie wymagały interwencji służb ratunkowych.

Po spotkaniu w Zespole Szkół wojewoda odwiedzi Urząd Miejski w Jezioranach, gdzie spotka się z burmistrzem Leszkiem Boczkowskim. Spotkanie zostało zaplanowane na godzinę 11.15.

***

11 lutego br. o godzinie 14.00 wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki spotka się z Ambasadorem Republiki Czeskiej w Polsce Panem Jakubem Karfikiem. Państwa Redaktorów zapraszamy na briefing prasowy z udziałem wojewody warmińsko-mazurskiego i ambasadora Republiki Czeskiej w Polsce, który odbędzie się o godzinie 15.00 przed gabinetem Wojewody.

***

Wicewojewoda warmińsko-mazurski Sławomir Sadowski 11 lutego br. o godzinie 10.00 weźmie udział w otwarciu Środowiskowego Domu Samopomocy dla osób z chorobą Alzhaimera i innymi zaburzeniami psychicznymi przy MOPS w Ełku, ul. Kościuszki 28 B.

O godzinie 10.30 (11.02) wicewojewoda Sławomir Sadowski będzie uczestniczył w otwarciu Izby Przyjęć i Poradni Specjalistycznej w 108 Szpitalu Wojskowym z Przychodnią SPZOZ w Ełku, ul. Kościuszki 30.

 

BIURO PRASOWE

WOJEWODY  WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO 

                                                            

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%