› polityka
21:10 / 06.06.2013

Ewa Białkowska o obniżce czynszów z rozpadającą się kamienicą w tle (video)

Ewa Białkowska o obniżce czynszów z rozpadającą się kamienicą w tle (video)

fot. Konrad Kosacz

Mało urokliwy zakątek Elbląga (kamienica przy ul. Czerniakowskiej 27), posłużyła dziś Ruchowi Palikota jako tło do informacji przekazanych przez Ewę Białkowską, kandydującej na urząd prezydenta miasta. Odrapane ściany wewnątrz i na zewnątrz budynku, powybijane okna zabite deskami, tynk sypiący się z sufitu i... czynsze wyższe o 100%. Jak podkreśliła kandydująca na fotel gospodarza miasta, to właśnie poprzednia rządząca koalicja PO i SLD wprowadziła te podwyżki, a ona widzi realne szanse na to, by je obniżyć o 30%.

Zdaniem Ewy Białkowskiej, nie może tak być, że za niekorzystne działania władz, odpowiedzialność ponoszą mieszkańcy. – ZBK zarządza 282 budynkami w mieście, zaś zadłużenie administracyjne ZBK to ponad 7 mln złotych.

- Przy dobrym zarządzaniu, te kwoty można zmniejszyć ponad trzykrotnie, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na remont właśnie takich budynków – przekonuje Ewa Białkowska. – Już dziś zapowiadam obniżenie dotychczasowych czynszów o 30%, a także zweryfikowanie ryczałtów za liczniki - dodaje.

W najbliższym czasie, czyli jeszcze przed wyborami, Ruch Palikota w Elblągu zorganizuje otwarty panel dyskusyjny z zewnętrznymi ekspertami, na którym to przedstawiony zostanie faktyczny stan zadłużenia najemców mieszkań ZBK oraz propozycje związane z obniżką czynszów.

Więcej w materiale video

8
18
oceń tekst 26 głosów 31%

Powiązane artykuły

Ewa Białkowska będzie walczyła o fotel prezydenta miasta

27.05.2013 komentarzy 9

Dziś w Sali Hotelu Elbląg Ruch Palikota zaprezentował kandydatkę na prezydenta miasta. Będzie nią Ewa Białkowska – znana trenerka elbląskich łyżwiarek...

Zdjęcia ilość zdjęć 7