› bieżące
11:31 / 22.12.2011

F&M Evantra – włoskie dzieło ujawnione

F&M Evantra – włoskie dzieło ujawnione

Zapewne pamiętacie pierwsze, niewyraźne zdjęcia prezentujące pojazd o nazwie F&M Mugello. Ostatecznie producent zdecydował się na nazwę F&M Evantra, a poniżej znajdziecie oficjalne zdjęcia i specyfikację tego unikatowego samochodu.

F&M pochodzi od pierwszych liter nazwisk – Faralli & Mazzanti. Niewielka włoska firma postanowiła wyprodukować egzotyczny supersamochód z centralnie umieszczonym silnikiem. Jednak jeśli sądzicie, że niedługo zobaczycie go gdzieś na drodze, to jesteście w błędzie.

F&M planuje bowiem produkować jedynie 5 egzemplarzy na rok. Pierwsze 5 pojazdów już znalazło właścicieli.

Każdy samochód będzie jedynym w swoim rodzaju dziełem – klient będzie mógł dostosować swój egzemplarz wedle własnego uznania. Co ciekawe, można nawet wybrać rodzaj surowca, z którego zostanie wykonane nadwozie. Mogą to być materiały kompozytowe lub aluminium.

Źródłem napędu będzie 3,5-litrowa, 6-cylindrowa jednostka typu flat six, która generuje 403 KM. Pojawi się także opcja z dwiema turbosprężarkami, której moc oszacowano na 603 KM. Evantra, wyposażona w mocniejszy silnik, ma osiągnąć pierwsze 100 km/h w 3,7 s. Masa całego pojazdu będzie oscylować w granicach 1200 kg.

Cena niestety nie została podana do wiadomości, ale zapewne będzie bardzo wysoka. Pierwsze dostawy do klientów mają się rozpocząć w połowie przyszłego roku.

autokult.pl - blog moto nr 1

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%