› zapowiedzi
11:09 / 14.07.2016

Facet na miarę w Kinie Światowid

Facet na miarę w Kinie Światowid

fot. nadesłane

Był filmem zamknięcia Netia Off Camera 2016 i został doskonale przyjęty przez publiczność festiwalu. „Facet na miarę” to ciepła i wzruszająca komedia romantyczna mówiąca o tym, że dla prawdziwego uczucia wszystko jest możliwe. W Kinie Światowid od 15 do 28 lipca.

Diane (Virginie Efira) jest młodą i piękną prawniczką. Na co dzień pracuje w kancelarii, której współwłaścicielem jest jej były partner. Pewnego dnia w jej domu rozbrzmiewa sygnał telefonu stacjonarnego. Mężczyzna przedstawia się jako Alexandre (Jean Dujardin) i okazuje się szczęśliwym znalazcą jej zgubionej komórki. Proponuje randkę, która połączy oddanie telefonu ze wspólną kolacją. Diane rusza na spotkanie z tylko jedną wskazówką ułatwiającą rozpoznanie nieznajomego: „nie sposób mnie przegapić”. Mężczyzna faktycznie bardzo wyraźnie odróżnia się od pozostałych gości restauracji. Jest najprzystojniejszy i… najniższy. Wzrost nie przeszkadza mu jednak czerpać z życia pełnymi garściami i być miłośnikiem wielkich wrażeń. Ich pierwsze spotkanie kończy się szalonym skokiem ze spadochronu. Diane ulega romantycznej fascynacji wyjątkowym i niezwykle dowcipnym mężczyzną. Jednak z czasem w serce kobiety zaczynają wkradać się wątpliwości…

W roli głównej Jean Dujardin, laureat Oscara za rolę w filmie „Artysta”. Partneruje mu Virginie Efira, aktorka znana z „Miłości po francusku”.

(…) "Facet na miarę" to gatunkowe kino dobrej próby, skrojone z wdziękiem i wyczuciem stylu.
Bartosz Staszczyszyn, Filmweb

reżyseria: Laurent Tirard scenariusz: Laurent Tirard, Grégoire Vigneron gatunek: komedia romantyczna czas trwania: 98 minut produkcja: Francja opis: dystrybutor filmu

Cena biletu: 16 złotych (normalny), 14 złotych (ulgowy), 11 złotych (w poniedziałki). Rezerwacja i zakup biletów on-line pod adresem: http://swiatowid.elblag.pl/pl/rezerwacja-on-line/.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%