› poradnik
12:29 / 22.12.2020

Farby zmywalne - co je wyróżnia na tle innych farb do malowania ścian?

Farby zmywalne - co je wyróżnia na tle innych farb do malowania ścian?

Każdy czas jest dobry na remont i renowację domu, budynków użyteczności publicznej oraz placówek przemysłowych takich jak hale produkcyjne, magazyny czy garaże, o ile posiada się odpowiedni zestaw narzędzi i właściwe produkty do przeprowadzenia takich działań. Pomimo, iż markety budowlane non stop kuszą promocjami na najróżniejsze artykuły remontowe takie jak: gładzie szpachlowe, podłogi czy farby zmywalne, warto dwa razy się zastanowić zanim pospiesznie dokonamy tam zakupu, “bo cena była okazyjna”. 

Zarówno we własnym domu jak i tym bardziej w budynkach użyteczności publicznej i tych o przeznaczeniu przemysłowym, nie warto stawiać na tanie i tymczasowe rozwiązania. Warto wydać nieco więcej i zagwarantować sobie np. farby zmywalne, które będą faktycznie odporne na zmywanie, będą posiadały odpowiednią powłokę zmywalną, a ich właściwości i skład nie będą pozostawiały żadnych wątpliwości. Przekonaj się, dlaczego warto postawić na profesjonalne farby zmywalne i dlaczego wybór takich produktów może znacząco wpłynąć na komfort użytkowania nowo pomalowanych pomieszczeń i ich funkcjonalność przez długie lata. Wszystko co musisz wiedzieć o farbach zmywalnych (prawdziwie zmywalnych!) znajdziesz w tym tekście. 

Czym są farby zmywalne? 

Farby zmywalne dla domu i przemysłu powinny charakteryzować się szeregiem właściwości, które będą miały wpływ na ich faktyczną zmywalność. Co zatem oznacza pojęcie zmywalności? Nic innego jak najmniejszy ubytek warstwy malarskiej podczas procesu mycia, zmywania i szorowania ścian pomalowanych farbą. Nie wszystkie farby dostępne na rynku posiadają powłoki zmywalne o odpowiednich właściwościach. Te najlepsze, dzięki swojemu składowi zapewnią trwałą zmywalność powłoki przez długi czas użytkowania. Ma to kluczowe znaczenie zwłaszcza w przypadku ścian w kuchniach, garażach, halach przemysłowych czy magazynach, gdzie o liczne zabrudzenia nietrudno. 

Plama sosu pomidorowego na ścianie w kuchni? Ślady po przesuwaniu metalowych mebli na ścianie magazynu? Smar i olej na ścianie garażu? Profesjonalne farby zmywalne poradzą sobie z tymi zabrudzeniami doskonale. Wystarczy, że przemyjesz powierzchnię ściany pokrytej farbą zmywalną, a uporczywe zabrudzenia znikną, pozostawiając ścianę pod spodem w idealnej kondycji, bez śladu zabrudzeń i bez widocznego ubytku koloru ze ściany.

W zależności od kluczowych właściwości farb zmywalnych, na których zależy Ci najbardziej możesz wybrać farby zmywalne dedykowane do malowania konkretnych pomieszczeń. Profesjonalne firmy przemysłowe będą posiadały w swojej ofercie specjalne farby zmywalne do malowania ścian w domach, farby i lakiery zmywalne dla domu i biura oraz specjalistyczne emalie i farby zmywalne dla ciężkiego przemysłu, odporne także na porastanie grzybów i działanie agresywnych środków chemicznych.

Wybór dobrej jakości farb zmywalnych to wcale nie taka prosta sprawa. Jeżeli nie chcesz dać się oszukać kolejnej promocji w markecie budowlanym i szukasz sprawdzonego rozwiązania, które dostosowane jest do potrzeb nawet najcięższego przemysłu, postaw na profesjonalne farby zmywalne od Noxan: https://www.noxan.pl/higiena/farba-zmywalna-do-scian-dla-przemyslu-spozywczego.html. Farby zmywalne Noxan to gwarancja zakupu produktu o najwyższej jakości w najlepszej cenie. Dzięki odpowiednim właściwościom tych farb zmywalnych, pokryta nimi powierzchnia ścian na długo pozostanie świeża i będzie wyglądała jak nowa. Poznaj wszystkie rozwiązania przeznaczone do malowania ścian w domach, w budynkach użyteczności publicznej, w garażach, w halach przemysłowych czy w sklepach spożywczych. Obejrzyj pełną gamę produktów Noxan na stronie internetowej i złóż swoje zamówienie już dziś. W przemyśle nie ma miejsca na półśrodki i tymczasowe rozwiązania. Wybierz niezwykle trwałe i odporne na zmywanie farby zmywalne od Noxan, dzięki którym będziesz mógł cieszyć się nową jakością i funkcjonalnością swoich czterech ścian. 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%