› sport
15:16 / 03.02.2014

Ferie z  MOSiR-em na półmetku

Ferie z  MOSiR-em na półmetku

Mroźna zimowa aura i towarzyszące jej porywiste wichury w pierwszym tygodniu ferii nie zachęcały do przebywania na powietrzu. Dlatego też dzieci i młodzież zachęcana przez media propagujące różnorodne formy spędzania wolnego czasu, chętnie korzystała z tych propozycji.

Z nieoczekiwanie dużym zainteresowaniem spotkała się oferta zaproponowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Organizatorzy dokonali wstępnego bilansu z którego wynika, że w pierwszym tygodniu ferii, z bezpłatnych różnorodnych form spędzenia wolnego czasu skorzystało około 2100 osób. Te działania koncentrowały się przede wszystkim na zajęciach sportowo -rekreacyjnych z wykorzystaniem administrowanych przez MOSiR obiektów.

Wszystkie propozycje z oferty MOSiR cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko młodych elblążan. Dzieciom towarzyszyli bardzo często opiekunowie, a okazją było, by pod nadzorem instruktorów rozwinąć dotychczasowe umiejętności lub rozpocząć przygodę z określoną dyscypliną sportu.

Apogeum pierwszego tygodnia ferii była impreza ICE PARTY w dniu 2 lutego zorganizowana na tafli lodowiska Helena. Lodowa zabawa wzbudziła ogromne zainteresowanie, bowiem już na 30 minut przed rozpoczęciem imprezy, w kolejce do bramek stały dosłownie tłumy. Uczestnicy przez całą godzinę brali uczestniczyli w konkursach i zabawach prowadzonych przez Krzysztofa Panasa. Konferansjer zachęcał do zabawy nie tylko konkursami z nagrodami, ale również największymi przebojami z minionych lat.

Rekordowa była także frekwencja na krytej pływalni w pierwszym tygodniu zimowego wypoczynku, bo obiekt odwiedziło około 1000 uczniów. Podobne rekordy biły inne propozycje z oferty MOSiR, ale na tym nie koniec.


Przed nami kolejny, niestety ostatni tydzień ferii. Tradycyjnie zapraszamy do skorzystania propozycji na spędzenie wolnego od szkoły czasu. Na pewno każdy znajdzie coś  interesującego  dla siebie. Szczegółowy harmonogram zajęć sportowo – rekreacyjnych do wglądu na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu

Wszystkim uczestnikom korzystającym z oferty zimowych ferii z MOSiR-em życzymy dużo wrażeń, emocji i miłych wspomnień.

Tekst i fot. MOSiR

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%